کارخانه «نوآوری آزادی» کانون امید و انرژی است
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری: ۶.۷

کارخانه «نوآوری آزادی» کانون امید و انرژی است

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۱۲:۲۳ | ۵ دقیقه

«کارخانه نوآوری آزادی» مکانی برای پرورش ایده‌ها است که به مرکزی برای شتابدهی ایده‌ها و خلاقیت جوانان تبدیل شده و استارتاپ‌ها در این مرکز حضور دارند تا با خلاقیت محصولی نوآورانه را به جامعه عرضه کنند.

نوپانا به نقل از فارس، کارخانه نوآوری آزادی در ماه‌های اخیر میزبان وزیران و مسؤولان از سازمان‌ها و نهادهای مختلف مانند رئیس کل بانک مرکزی، وزیر نیرو و معاون پارلمانی رئس جمهوری بوده است. معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری نیز به تازگی با حضور در این زیست بوم فناوری و نوآوری از نزدیک با اقدامات این مرکز آشنا شد.

کارخانه نوآوری آزادی مکانی برای پرورش ایده‌ها است. در این مکان استارتاپ‌ها حضور دارند تا با خلاقیت خود محصولی نوآورانه را به جامعه عرضه کنند.

معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با حضور در این مرکز با جوانان کارآفرین استارتاپی گفتگو کرد.

ابتکار درباره اهمیت ایجاد کارخانه‌ها و پارک‌های نوآوری در کشور گفت: اینجا کانون امید، انرژی و فعالیت است. در این حوزه خلافیت، تفکر، ایده و تلاش حرف نخست را می‌زند. نسل تحصیلکرده جوانان ایرانی روز به روز با کیفیت بالاتر و با امید بیشتر در حال فعالیت در این حوزه هستند. پس احداث و راه اندازی مکتب‌های اینچنینی زمینه خوبی برای  فعالیت و پاسخگویی بسیاری از نیازهای جامعه است.

ابتکار با بیان اینکه این حوزه یکی از گام‌های مهم در زمینه اقتصاد مقاومتی برای توانمندسازی اقتصاد ایران است، ادامه داد: باید اینگونه کارخانه‌ها و پارک‌های فناوری را در کشور توسعه دهیم. زیرا این ایده‌ها هستند که برای آینده بخش خصوصی در حوزه فناوری و خلاقیت زمینه‌های لازم را فراهم می‌کند.

سهم بانوان در مراکز نوآوری چشمگیر است

وی همچنین افزود: راه‌اندازی کارخانه‌های نوآوری اقدامی اثرگذار از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که تلاش‌های بسیاری در این زمینه انجام شد و در حال حاضر نتایج آن را برداشت می‌کنیم. امیدوارم این مراکز توسعه یابد و شاهد راه‌اندازی آنها در سایر استان‌ها باشیم.

ابتکار با اشاره به اینکه سهم بانوان در این مراکز بسیار چشمگیر است‌، گفت: دختران فارغ التحصیل جوان ما پر از ایده،  نوآوری و خلاقیت هستند. آنها همچنین برنامه و نگاه دارند که می تواند آنها را به سمت تولید محصولات مورد نیاز کشور هدایت کند. خوشبختانه با وجود سختی‌های موجود ناامید نشده‌اند و با تلاش و پشتکار فعالیت می‌کنند.

بر اساس این گزارش، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری  در این بازدید با اقداماتی که برای پیشبرد اهداف استارتاپ‌ها، حمایت و پشتیبانی از ایده‌های نو برای تبدیل شدن به یک استارتاپ توسط این کارخانه انجام می‌شود، آشنا شد. در این بازدید زینب حمیدزاده مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در امور بانوان او را همراهی کرد.

آبان ماه سال جاری بود که آئین افتتاح و بهره‌برداری رسمی از کارخانه نوآوری آزادی، به عنوان نخستین شعبه پارک فناوری پردیس، با حضور حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد. 

در این مراسم روحانی، بهره‌برداری این مرکز را افتخارآمیز دانست و گفت: اینکه امروز در فعالیت صنعتی و خدماتی، از حالت سنتی خارج می‌شویم موضوعی بسیار خوب و مهم به‌شمار می‌رود.

کارخانه نوآوری آزادی با وجود استارتاپ‌ها و شتاب‌دهنده‌ها به مرکزی برای شتاب‌دهی ایده‌ها و خلاقیت جوانان تبدیل شده است.

برچسب‌ها: کارخانه نوآوری آزادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوریمعصومه ابتکارمعاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.