مدیران قدرتمند چه می‌کنند؟
مهم‌ترین نکات در مدیریت ۸

مدیران قدرتمند چه می‌کنند؟

توسط مژده زینالی | ۱۳۹۶/۰۶/۲۱ - ۱۲:۰۰ | ۵ دقیقه

مدیرعامل باید منبع انرژی مثبت و انگیزه برای دیگران باشد.

نوپانا:  قطعا مدیریت یک مجموعه کار دشواری است. نکاتی که در نوشتار زیر به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، به مدیران کمک می‌کند تا چالش‌های موجود را حل کنند و به موفقیت‌‌های بزرگی دست یابند. این نکات جدید و تازه نیستند اما اگر از آنها استفاده کنید؛ متوجه می‌شوید چه قدر مفید و موثر هستند.

همه ما می‌دانیم که یک مدیرعامل در شرکت مسئولیت و وظایف زیاد و سنگینی دارد. اما اگر به وظایف ساده زیر بیشتر توجه کنند، به موفقیت‌های بیشتری می‌رسند:

ایجاد انگیزش در کارمندان

مدیرعامل باید منبع انرژی مثبت و انگیزه برای دیگران باشد. اصلا نباید این نقش را نادیده گرفت. عشق و تعهد مدیرعامل به شرکت و شور و انگیزه او، مسری است و باعث می‌شود این حس در کارمندان هم به وجود بیاید. این حس، در کارمندان حس رفاقت و همدلی ایجاد می‌کند و عامل انرژی افراد است. اما شور و انگیزه به تنهایی برای یک مدیرعامل کافی نیست. او باید تمام تلاش خود را بکند تا در کاری که انجام می‌دهد بهترین باشد.

ایجاد یک فرهنگ سازمانی قوی

یک مدیرعامل کارهای بسیار زیادی دارد که باید انجام دهد؛ از ساخت و ترابری محصول تا افزایش درآمد شرکت. اما فرهنگ، قلب و روح یک شرکت است. فرهنگ یک شرکت، وظایف کارمندان، چشم‌اندازها، ارزش‌ها و چگونگی انجام کارهای شرکت را شرح می‌دهد. پس قطعا یک مدیرعامل باید توجه ویژه‌ای به فرهنگ شرکت خود داشته باشد و همیشه آن را به روز و قوی کند. با این کار احتمال موفقیت شرکت افزایش می‌یابد.

باور اهداف

اهداف خود را باور کنید. اخیرا یک مطالعه روی ۲۰۰ نفر نشان می‌دهد افرادی که اهداف خود را روی کاغذ می‌نویسند و آنها را باور دارند؛ ۴۲ درصد بیشتر از دیگران به اهداف خود می‌رسند. حتی برای رسیدن به اهدافتان تاریخ دقیق مشخص کنید.
نکته مهم دیگری که وجود دارد، این است که مدیرعاملان باید سعی کنند اطراف خود را با افرادی پر کنند که او را باور دارند. حمایت و تشویق این افراد، به مدیرعامل در رسیدن به اهداف کمک زیادی می‌کند.

مراقبت از خود

احتمالا قبلا شنیده‌اید که استارت‌آپ یک ماراتن است، نه دو سرعتی. یک تعادل بین کار و زندگی خود ایجاد کنید. تمام انرژی خود را برای کار نگذارید. زمانی را برای خانواده خود قرار دهید و به کار فکر نکنید. استراحت کنید تا آرامش بگیرید. در لحظه حال زندگی کنید تا بهترین استفاده را از زمان خود بکنید. ورزش کنید تا سلامت باشید. به یاد داشته باشید که سلامتی و خانواده شما از همه چیز مهم‌تر است.

در آخر سعی کنید ارتباط خوب و عمیقی با اعضای تیم خود داشته باشید. اطلاعات و ایده‌های خود را با آن‌ها به اشتراک بگذارید. به آن‌ها فرصت دهید تا از استعداد و توانایی‌های خود استفاده کنند.

(هم‌چنین بخوانید: میلیونر خود ساخته شوید)

برچسب‌ها: مدیرعاملمدیریتCEOموفقیت استارت‌آپ
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره مژده زینالی

مژده زینالی

مژده زینالی، دانش‌آموخته رشته مهندسی پزشکی است. او از سال ۱۳۹۳ مسئولیت واحد زبان‌های خارجی را در باشگاه‌های مهندسی پزشکی دانشگاه‌های آزاد عهده‌دار بوده و تاکنون مقالات متعددی را در زمینه‌های پزشکی و فناوری‌های نوین، در این عرصه منتشر کرده است.