میلیونر خود ساخته شوید
کار سخت؛ عامل موفقیت ۸

میلیونر خود ساخته شوید

توسط مژده زینالی | ۱۳۹۶/۰۶/۱۷ - ۱۲:۰۰ | ۵ دقیقه

راز موفقیت سرمایه‌دار آمریکایی «مارک کیوبن» چیست؟

نوپانا: «مارک کیوبن» سرمایه‌داری فوق‌العاده موفق و هوشمند است. مارک ارتباطات و تجربه‌های زیادی دارد و تقریبا همه چیز دارد. تنها یک چیز ندارد و دوست هم ندارد که داشته باشد: استراحت. او می‌گوید: به نظر من استراحت برای دیگران است. اگر جلوی تلویزیون بشینم، برنامه مفیدی که به یادگیری من کمک می‌کند تماشا می‌کنم یا وقتی به چیزهایی که به کسب‌وکارم کمک می‌کند فکر می‌کنم، به تلویزیونی که آنجا قرار دارد توجهی نمی‌کنم. این موضوع راز موفقیت مارک است. موفقیت تنها با پول و ارتباطات امکان پذیر نیست. موفقیت با کار فوق‌العاده سخت به دست می‌آید.

تعادل بین کار و زندگی

در مورد برقراری تعادل بین کار و زندگی هم نظریات مختلفی وجود دارد. برای مثال برخی می‌گویند لازم نیست سخت کار کنید، باید هوشمندانه کار کنید. من با این نظر مخاف هستم. درست است که باید همه کارها را هوشمندانه رو به جلو برد اما قطعا لازم است که سخت کار و تلاش کنید. به زندگی افراد بسیار موفق نگاه کنید. بیل گیتس نمی‌خوابید، لباس عوض نمی‌کرد و همیشه در حال کد زدن و ایجاد استراتژی بود. او فوق‌العاده سخت کار کرد تا به جایگاه امروزش رسید. در واقع می‌توان گفت اکثر کارآفرینان موفق روزانه ۱۸تا ۲۴ساعت کار می کنند. برای مثال جفری ایملت، مدیرعامل شرکت جنرال الکتریک بیش از ۲۰ سال هفته‌ای ۱۰۰ ساعت کار کرده است. او با کار فوق‌العاده سخت توانست پیشرفت کند. 

مریسا مایر، یکی از مدیران گوگل گاهی اوقات روی میز خود می‌خوابید. برخی افراد فکر می‌کنند کار سخت فایده‌ای ندارد و باید هوشمندانه کار کرد. قطعا تمام کسانی که سحت کار می‌کنند، تمام کارها را هوشمندانه انجام می‌دهند. آنها بدون فکر، بی‌ثمر و بی‌اثر کار نمی کنند. افراد بسیار موفق هم هوشمندانه‌تر و هم سخت‌تر از دیگران کار می‌کنند. برخی می گویند شانس نیز در موفقیت تاثیر می گذارد. من با این نظر موافقم اما ما نمی‌توانیم شانس خود را کنترل و مدیریت کنیم. نمی‌توانیم زمان‌بندی و خیلی از فاکتورهای دیگر را کنترل کنیم. اما میزان کار کردن و سخت کار کردن را همیشه می‌توانیم به خوبی مدیریت کنیم. هر فردی تعریف مشخص و متفاوتی برای موفقیت دارد. اما اگر شما موفقیت را بر اساس معیارهای سنتی پول و شهرت و موفقیت حرفه‌ای تعریف می‌کنید، سخت کار کردن در این راه بسیار مفید و اثربخش است. شاید شما باهوش‌تر و با استعدادتر از دیگران نباشید، یا شاید ارتباطات گسترده و محیط آموزشی مناسبی نداشته باشید، اما همیشه می‌توانید سخت‌تر از دیگران کار کنید و این ویژگی و تفاوت شما با دیگران باشد.

(هم‌چنین بخوانید: ۴ راه میلیونر شدن با جیب خالی)

 

برچسب‌ها: میلیونر شدنکسب‌و‌کارکار سختموفقیت زندگیمارک کیوبن
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره مژده زینالی

مژده زینالی

مژده زینالی، دانش‌آموخته رشته مهندسی پزشکی است. او از سال ۱۳۹۳ مسئولیت واحد زبان‌های خارجی را در باشگاه‌های مهندسی پزشکی دانشگاه‌های آزاد عهده‌دار بوده و تاکنون مقالات متعددی را در زمینه‌های پزشکی و فناوری‌های نوین، در این عرصه منتشر کرده است.