ایران سامانه ۷۰ درصد سهام خود را به یکتانت فروخت
در نشست خبری مشترک مطرح شد: ۸

ایران سامانه ۷۰ درصد سهام خود را به یکتانت فروخت

توسط تحریریه نوپانا | ۱۴۰۰/۱۲/۱۶ - ۱۹:۱۳ | ۶ دقیقه

یکتانت به عنوان بزرگ‌ترین شرکت تبلیغات دیجیتال، در نشست خبری ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ اعلام کرد در شرکت ایران سامانه سرمایه‌گذاری کرده است. ایران سامانه یک شرکت قدیمی در حوزه طراحی سایت و پشتیبانی فنی سایت‌های خبری و رسانه‌ای است که طراحی تاکنون بیش از ۷۰۰ سایت خبری ایرانی را در رزومه خود دارد.

نوپانا: در نشست خبری آنلاینی که با حضور سینا مؤمنی مدیرعامل یکتانت، محمدمهدی دانا مدیر کسب‌وکار ایران سامانه، عادل خالقی بنیان‌گذار، رئیس هیات مدیره و مدیر فنی ایران سامانه برگزار شد جزئیات این سرمایه‌گذاری یکتانت مطرح شد. 

سینا مومنی مدیرعامل یکتانت در این باره گفت که آنها تقریباً از چهار سال گذشته در پی همکاری‌های نزدیک با ایران‌سامانه بود‌ه‌اند و تیم فنی و باتجربه ایران‌سامانه به شدت نظر یکتانتی‌ها را به خود جلب کرده بودند. اما در نهایت پس از بررسی‌های دقیق آنها امسال با ارزش‌گذاری ۱۸ میلیاردی ۷۰ درصد سهام ایران‌سامانه را خریداری کرده و این سرمایه‌گذاری به صورت اگزیت و نقدی بوده است.

مومنی در ادامه درباره وضعیت ایران‌سامانه بعد از این سرمایه‌گذاری گفت: «ایران‌سامانه سابقه‌ای ۱۴ ساله دارد و ما به سیستم مدیریتی و فنی آن اعتماد کامل داریم و علت اصلی سرمایه‌گذاری در این مجموعه را دیتاهای دقیق و هدفمندی در ایران سامانه می‌دانیم که می‌تواند یکتانت را در رسیدن به اهداف بلندمدت یکتانت و رسیدن به مقصد یک دیجیتال مارکتینگ در ایران یاری دهد.»

۱۸ سال همکاری مداوم با سایت‌های خبری ایران

خالقی بنیان‌گذار و رئیس هیات مدیره ایران سامانه درباره سرمایه‌گذاری یکتانت گفت: «این سرمایه‌گذاری در حقیقت برای بهره‌برداری بیشتر از ظرفیت‌هاست و این هم‌افزایی منجر به افزایش ظرفیت و به ثمر نشستن فعالیت‌های آتی دو مجموعه خواهد شد. خالقی همچنین تعداد کارکنان فعلی ایران‌سامانه را ۴۰ نفر اعلام کرد و افزود به طور حتم در ارائه خدمات به مشتریان چندین پله بهتر از قبل ظاهر می‌شویم.»

خالقی با معرفی ایران‌سامانه و ظرفیت‌ها این کسب‌وکار ادامه داد: «از سال ۱۳۸۱ فعالیت خود را در حوزه فنی و نرم‌افزار شروع کردم و در سال‌های بعد با یک یا دو سایت خبری شروع به همکاری شکل گرفت. همین تجربه و روش کار با سایت‌های خبری را برای ما روشن کرد. در آن مقطع زمانی تلاش کردیم برای ایجاد تنوع در نمونه کار سعی کردیم در جایگاه تخصصی خود در این سال‌ها بمانیم و از این جایگاه تخصصی خارج نشویم و به طیف وسیعی از رسانه‌ها با تنوع فکری قابل توجهی خدمات ارائه دهیم. ایران سامانه ۱۸ سال بدون وقفه خدمات ارائه داده است. همین تداوم و کار بدون وقفه یکی از ارزش‌های ایران‌سامانه است.»

۷۰۰ سایت تحت پوشش خدمات ایران سامانه

محمدمهدی دانا مدیر کسب‌وکار ایران‌سامانه نیز ورود به حوزه‌های جدید و مرتبط را از تاثیرات این سرمایه‌گذاری دانست: «ما در ایران سامانه به ۷۰۰ وب‌سایت مطرح سرویس‌های نرم‌افزار خبری، پشتیبانی و هاستینگ ارائه می‌دهیم. در افق کوتاه‌مدت بر ارائه سرویس بهتر به مشتریان فعلی متمرکز خواهیم بود و در بلندمدت به شکل صددرصدی پشتیبانی را بهبود می‌بخشیم و ورود به لاین‌های جدید را تجربه می‌کنیم.»

دانا روند همکاری سرمایه‌گذاری یکتانت و ایران‌سامانه را مثبت تلقی کرد و گفت: «با شکل همکاری جدید در این مجموعه و از طریق دیتا و تجربیات مبادله‌شده بین ما افزایش درآمد برای هر دو کسب‌وکار رخ می‌دهد و دانش یکتانت می‌تواند در این امر به ایران‌سامانه و کسب‌وکارهای مرتبط‌شان کمک کند.»

سرمایه‌گذاری یا ایجاد انحصار؟

مومنی در پاسخ به سوال خبرنگار نوپانا با عنوان آیا این سرمایه‌گذاری با توجه به دسترسی ایران‌سامانه به زیر ساخت ۷۰۰ سایت خبری و حضور یکتانت در اکثر سایت‌های خبری باعث انحصار در صنعت تبلیغات دیجیتال می‌شود؟ گفت: «هدف ما درآمدزایی بیشتر ناشران است ولی بعضی از رسانه‌ها از ما تضمین درآمد می‌خواهند و این امر قرارداد را به سمت انحصار  می‌برد. ما به دنبال ایجاد انحصار در بازار تبلیغات نیستیم و امکانات یکتا‌نت را در اختیار رقبا خود در این صنعت هم قرار می‌دهیم. در حال حاضز تپسل و صبا ویژن در این رابطه با ما همکاری دارند.»

برچسب‌ها: یکتانتسرمایه‌گذاریطراحی سایتایران‌سامانه
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.