ترسیم نقشه راه اینترنت اشیا توسط رگولاتورهای ۹ کشور آسیایی
با میزبانی ایران در حال انجام است ۸

ترسیم نقشه راه اینترنت اشیا توسط رگولاتورهای ۹ کشور آسیایی

توسط نیما ذبیح‌اله‌زاده | ۱۳۹۷/۰۲/۱۸ - ۱۴:۳۷ | ۲ دقیقه

رگولاتورهای ۹ کشور جنوب شرق آسیا و اقیانوسیه در نشستی در تهران مسایل مربوط به مقررات‌گذاری و سیاست‌گذاری اینترنت اشیا (IOT ) و نسل پنجم موبایل (۵G) را بررسی می‌کنند.

نوپانا، به نقل از مهر: نشست رگولاتوری‌های جنوب شرق آسیا و اقیانوسیه (SATRC) با موضوع فناوری‌ها و روندهای اخیر در حوزه نسل پنجم موبایل (۵G) و اینترنت اشیا (IOT) از  دوشنبه، ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ به میزبانی ایران در تهران آغاز به‌کار کرد.

این نشست با حضور نمایندگان ۹ کشور نپال، بوتان، بنگلادش، پاکستان، مالدیو، سریلانکا، افغانستان، هند و ایران در حال برگزاری است.

در این نشست که تا ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ادامه می‌یابد، موضوعات چشم‌انداز فنی فناوری ۵G، چشم‌انداز تکنولوژی IOT، پیش‌بینی نقشه راه این تکنولوژی در آینده، استراتژی طیف در ۵G و مسایل مربوط به سیاست‌گذاری و مقررات‌گذاری ۵G و IOT مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در نشست رگولاتوری های آسیا و اقیانوسیه به غیر از نمایندگان ۹ کشور، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، معاونان و مدیران کل این سازمان و برخی از نمایندگان اپراتورهای تلفن همراه و ارایه‌کنندگان خدمات اینترنتی نیز حضور دارند.

برچسب‌ها: اینترنت اشیاآسیا
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره نیما ذبیح‌اله‌زاده

نیما ذبیح‌اله‌زاده

نیما ذبیح‌اله‌زاده، دانش‌آموخته مهندسی پزشکی است. او از سال ۱۳۹۳ به عنوان دبیر باشگاه‌های مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد انتخاب شده و تاکنون نشریات وگروه‌های دانشجویی زیادی را در این رشته سامان بخشیده است. او هم‌اکنون رهبری استارت‌آپ MacZooo mirror را به‌ عهده دارد.