50 روش باانگیزه شدن
قسمت چهارم ۸

۵۰ روش باانگیزه شدن

توسط محمد پویا | ۱۳۹۶/۰۱/۰۱ - ۱۰:۰۰ | ۴ دقیقه

خود را در مسیر ذهنی درست قرار دهید تا با انگیزه شوید و به اهداف‌تان برسید.

نوپانا: گاهی هم هدف دارید و هم برنامه‌ریزی کرده‌اید. اما پس از مدتی قوای شما تحلیل می‌رود و بی‌انگیزه می‌شوید. این پنجاه ترفند به شما یاد می‌دهد که چگونه باانگیزه بمانید. قسمت چهارم:

16- با ترس‌های خود روبرو شوید

تنها راه دور شدن از افکار منفی و انرژی پایین، این است که با ترس‌های خود روبرو شوید. تمام مواردی که شما را در راه رسیدن به هدف می‌ترساند و باعث اشتباه کردن شما می‌شود را بنویسید. یک‌بار به طور روشن با آنها روبرو شوید و به طور کامل آن‌ها را بشناسید. این کار ترس شما را تا حد زیادی می‌ریزد و بعد از آن اگر همچنان می‌ترسیدید، می‌توانید برای حل آن ترس برنامه‌ریزی کنید.

17- فهرستی از کارهای خود تهیه کنید

قبل از خواب، یک فهرست خلاصه از کارهایی که لازم است انجام دهید را تهیه کنید. این کار باعث می‌شود دقت عمل شما بالا برود. مانند یک کوهنورد که می‌داند برای رسیدن به قله چند کار اصلی را باید انجام دهد و قبل از هر چیزی آن‌ها را می‌نویسد.

18- جملات تاثیرگذار بخوانید

اگر این احساس را داشتید که نمی‌توانید به هدف خود برسید و یا در مسیر خود ثابت‌قدم نیستید، از افرادی که نزد شما بزرگ و ارزشمند هستند، جملاتی بخوانید و این جملات با ارزش را روی میز کار خود داشته باشید. این کار باعث می‌شود بزرگی کارتان را همیشه مرور کنید.

19- یادتان باشد هر روز بیشتر به هدف‌تان نزدیک می‌شوید

گاهی به اندازه‌ای که توقع دارید پیشروی نمی‌کنید. اشکالی ندارد. حتی اگر نصف کارها را انجام داده باشید، باز هم به هدف خود نزدیک‌تر شده‌اید. با این ذهنیت این انگیزه را پیدا می‌کنید که کارهای عقب‌افتاده را جبران کنید.

20- روز خود را خوب شروع کنید

هر روز خود را با چند کار کوچک شروع کنید که به آن‌ها علاقه دارید و به شما برای انجام کارهای اصلی انگیزه می‌دهند. به‌عنوان مثال عده‌ای صبحانه درست می‌کنند، عده‌ای موسیقی گوش می‌دهند و یا برای دویدن به پارک محله می‌روند. علاقه شخصی خود را پیدا کنید.

ادامه مطلب را در قسمت‌های بعدی بخوانید

50 روش باانگیزه شدن: (قسمت اول)

50 روش باانگیزه شدن: (قسمت دوم)

50 روش باانگیزه شدن: (قسمت سوم)

برچسب‌ها: استارت‌آپروان‌شناسی موفقیت
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره محمد پویا

محمد پویا