برای موفقیت، عادت‌های غلط خود را ترک کنید
موانع کامیابی ۸

برای موفقیت، عادت‌های غلط خود را ترک کنید

توسط مژده زینالی | ۱۳۹۶/۰۶/۰۹ - ۱۱:۰۰ | ۶ دقیقه

همه ما دوست داریم در کار و زندگی خود موفق باشیم و به اهدافی که در سر داریم برسیم، اما برخی عادت‌های غلط مانع موفقیت ما می‌شوند.

نوپانا: همه ما دوست داریم موفق شویم و به چیزی که شایسته ماست برسیم. مطمئنا دوست نداریم چیزی مانع موفقیت ما شود. پس بهتر است از ابتدای راه با عادت‌های اشتباه خود آشنا شویم و آنها را اصلاح کنیم تا مسیر هموارتری برای رسیدن به موفقیت داشته باشیم.

در این نوشتار چند عادت اشتباه را بباهم بررسی می‌کنیم تا با از بین بردن آنها به موفقیت نزدیکتر شوید:

بت ساختن از افراد موفق

همه ما نیاز داریم افرادی را ستایش کنیم و از آنها یاد بگیریم. نگرانی از جایی شروع می‌شود که این افراد برای شما تبدیل به خدایانی در جامعه کسب‌وکار می شوند. من احترام زیادی برای بسیاری از آنها قائلم اما آنها مثل شما نیستند. هیچکس به جای شما و مانند شما زندگی نمی‌کند. از تجربیات آنها به عنوان راهنما استفاده کنید اما توجه داشته باشید که مسیر موفقیت برای همه یکسان نیست. تعریف موفقیت برای هرکس متفاوت است.
الگوهای متفاوتی برای موفقیت وجود دارد. از الگویی که برای شما مناسب است استفاده کنید.

مقایسه خود با دیگران

خود را با دیگران مقایسه نکنید. این مقایسه سبب می‌شود تا احساس بدی در شما به وجود آید و به دنبال به دست آوردن چیزهایی بروید که ندارید؛ حتی اگر نیازی به آنها نداشته باشید. به‌ جای مقایسه روی رفتار خودتان تمرکز کنید. انرژی و زمان خود را برای افزایش مهارت‌هایتان صرف کنید و سعی کنید پیشرفت کنید و بهتر از چیزی بشوید که اکنون هستید.

دست کم گرفتن خود

همه ما افراد زیادی را دیده‌ایم که سال‌های زیادی یک کار مشخص داشته‌اند و فکر می کردند که تا ابد محکوم به ادامه آن هستند حتی اگر از آن ناراضی باشند. اما همه ما می‌توانیم مهارت‌های جدید کسب کنیم و کسب‌وکار خود را تغییر دهیم. مطمئنا این کار سخت، اما شدنی است. پس ترس خود را کنار بگذارید و این باور غلط محدودکننده که همه افراد موفق از شما با استعدادتراند را از بین ببرید.

مقصر دانستن دیگران

هیچ کسی مسئول سود و ضرر شما نیست. تنها شما مسئول تمام اتفاقاتی که برای کسب‌وکارتان رخ می‌دهد هستید.

نباید پاسخ همه سوالات را بدانید

وقتی با یک سوال سخت مواجه می‌شوید کافی است بگویید «پاسخ آن را نمی دانم». نداستن شما اصلا ایرادی ندارد، مهم این است که به دنبال پاسخ آن بروید و آن را پیدا کنید. اگر به اندازه کافی هوشمند باشید، اطراف خود را با افراد با انگیزه پر می‌کنید تا باعث پیشرفت شما شوند و شما را حمایت کنند تا در نهایت به پاسخ درست برسید.

راحت طلب بودن

در طول سفر خود برای رسیدن به موفقیت، سختی می کشید، احساس نا امیدی و وحشت می‌کنید، حتی ممکن است به همه چیز شک کنید. اما باید این احساسات را مهار کنید و رو به جلو حرکت کنید.

صبر کردن برای رسیدن زمان مناسب

هرگز زمان مناسب برای شروع یک کسب‌وکار، فروش یک کسب‌وکار یا رفتن به چالش بعدی وجود ندارد. پس منتظر فرصت و زمان مناسب نباشید و اگر تصمیمی گرفته‌اید آن را انجام دهید.

اگر احساس می‌کنید شما هم این عادت‌های بد را در کار خود دارید، از همین حالا تمرین کنید تا آنها را از بین ببرید.

(همچنین بخوانید: روایت موسس پیکسار از ۴۶ بار نه شنیدن تا ساخت «داستان اسباب‌بازی»)

برچسب‌ها: موفقیت شکستچالشعادت‌های اشتباه
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره مژده زینالی

مژده زینالی

مژده زینالی، دانش‌آموخته رشته مهندسی پزشکی است. او از سال ۱۳۹۳ مسئولیت واحد زبان‌های خارجی را در باشگاه‌های مهندسی پزشکی دانشگاه‌های آزاد عهده‌دار بوده و تاکنون مقالات متعددی را در زمینه‌های پزشکی و فناوری‌های نوین، در این عرصه منتشر کرده است.