ما فعالان اکوسیستم را به هم وصل می کنیم
در گفتگو با احمد پرویزی عضو پاویون منتورشیپ اینوتکس ۲۰۲۱ مطرح شد: ۸

ما فعالان اکوسیستم را به هم وصل می کنیم

توسط تحریریه نوپانا | ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۵:۰۰ | ۵ دقیقه

احمد پرویزی از اعضای مرکز نوآوری جهش و عضو پاویون منتورشیپ اینوتکس ۲۰۲۱ گفت: «امسال بالغ بر ۱۶۵ جلسه منتورشیپ حضوری در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۱ برگزار شد تا آدم‌ها یا کسب‌وکارهایی که در حیطه‌های مختلف هستند را به‌هم وصل کنیم.»

نوپانا: یکی از بخش‌های جذاب و مهم نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۱، پاویون منتورشیپ بود که با حضور منتورهای با سابقه و تخصصی از حوزه‌های مختلف کسب‌وکار، سعی در کمک به جوانان و فعالان اکوسیستم استارتاپی داشت. از این رو گفت‌وگویی با احمد پرویزی از اعضای مرکز نوآوری جهش و عضو پاویون منتورشیپ اینوتکس ۲۰۲۱ داشتیم تا با این بخش از نمایشگاه بیشتر آشنا شویم. همراه ما باشید:

مسئولیتی که در این نمایشگاه داشتید چه بوده؟

مسئولیت خاصی را نمی شود بیان کرد. در کل کارهای متفاوتی انجام دادیم. پاویون امسال در اختیار کارخانه نوآوری های‌وی بود و دوستانی هم آنجا به عنوان پارتنر اضافه شدند و من هم جزو همان پارتنرها هستم و می شود گفت که یک کار جمعی بوده یعنی شخص خاصی نبوده که بخواهد این کار را انجام بدهد.

پاویون منتورها چه نوع جلساتی داشتند؟

ما امسال علاوه بر جلسات مشاوره آنلاین (که سال گذشته هم داشتیم) با رعایت تمام پروتکل ها جلسات حضوری را نیز اضافه کردیم که خدا را شکر نسبت به سال گذشته بهتر بود. بالغ بر ۱۶۵ جلسه حضوری را برگزار کردیم که حداقل سی دقیقه (حدود ۶۷۵۰ دقیقه در مجموع) زمان آنها بود. پنجاه منتور در حوزه های متفاوت سرمایه گذاری، طراحی کسب و کار، هوش مصنوعی، فناوری های همگرا و ... داشتیم و حدود ۶۰ جلسه آنلاین هم داشتیم. اتفاق جالبی که افتاد این بود که علاوه بر اینکه ما ثبت نام سایت را بسته بودیم حدود ۴۰ الی ۵۰ نفر هم ثبت نام مجدد داشتیم. یعنی بازدید کننده هایی که در نمایشگاه اینوتکس حضور یافتند، توانستند پس از بازید از پاویون منتورها، از کمک‌ها و مشاوران این بخش نیز استفاده کنند. تقریبا می شود گفت ۴۰ تا ۵۰ نفر نیز مجدد ثبت نام کردند که مهلت این ثبت نام ها به بعد رویداد منتقل شد.

فعالیت شما در حوزه منتوری به چه صورت است؟

ما در پاویون منتورها را به آدم ها یا کسب و کارهایی که در حیطه های مختلف هستند وصل می کنیم. مثلا استارت آپی می آید در بخش سرمایه گذاری نیازمند مشاوره است، این فرد با شخص مورد نظر خود داخل سایت ثبت نام می کند و ما این جلسه را برایشان برگزار خواهیم کرد. خب حوزه های مختلفی است؛ از حوزه مالی حقوقی گرفته تا سرمایه گذاری؛ حتی کسب و کارهای بزرگ هم حضور پیدا کردند و درخواست مشاوره دادند و همانطور که می دانید، این مشاوره ها هزینه های بالایی دارند اما تمام جلسات مشاوره‌ای که در پاویون برگزار شده به‌صورت رایگان و بدون دریافت هزینه بوده است.

برچسب‌ها: اینوتکس ۲۰۲۱احمد پرویزیپاویون منتورشیپ نمایشگاه اینوتکس
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.