راه‌اندازی رسمی موسسه غیرانتفاعی ویژن‌ ایکس برای حمایت از طلبکاران بیترکس
یونیدف خبر داد: ۸

راه‌اندازی رسمی موسسه غیرانتفاعی ویژن‌ ایکس برای حمایت از طلبکاران بیترکس

توسط سعید اتحادی | ۱۴۰۲/۵/۱۷ - ۱۲:۲۰ | ۶ دقیقه

 

یونیدف خبر داد:

راه‌اندازی رسمی موسسه غیرانتفاعی ویژن‌ ایکس برای حمایت از طلبکاران بیترکس

 

با آغاز به کار رسمی بنیاد غیرانتفاعی ویژن‌ ایکس، پیگیری وصول مطالبات کاربران صرافی ورشکسته بیترکس، مهم‌ترین ماموریت این موسسه تازه تاسیس خواهد بود.

کمتر از دو هفته برای اقدام قانونی علیه بیترکس (Bittrex) زمان باقی مانده است و مالباختگان باید در این زمان محدود با موسسه ویژن ایکس ارتباط بگیرند.

مدیران یونیدف معتقدند که فعالیت‌های این موسسه در مسیر رسیدگی به سوءاستفاده پلتفرم‌های متمرکز، به افزایش پاسخگویی این پلتفرم‌ها در برابر کاربران منجر خواهد شد.

شمار زیادی از کاربران و فعالان کریپتوکارنسی با حواشی ایجاد شده برای صرافی بیترکس، دچار مشکل شده‌اند و هدف این موسسه آن است که این سرمایه‌گذاران زیان‌دیده را در مسیر پیشبرد حقوقی پرونده و جبران خسارت‌ها همراهی کند.

این فعالیت دقیقا همراستا با ماموریتی است که برای VisionX Foundation تعریف شده و این موسسه قصد دارد با حرکت در این مسیر، پلتفرم‌های متمرکز را ملزم به پاسخگویی در برابر کاربران کند.

به این ترتیب موسسه ویژن ایکس از تشکیل و توسعه یک جامعه فناورانه غیر‌متمرکز از طریق پژوهش، وکالت، دادخواهی استراتژیک و آموزش‌های لازم استقبال می‌کند و اعلام کرده‌ است که: «این موسسه از فعالیت گروه‌ها و افرادی که بتوانند در توسعه و ترویج ارزش‌های ما در تمرکززدایی حوزه بلاکچین و مقابله با آسیب‌های پلتفرم‌های متمرکز فعالیت کنند، حمایت خواهد کرد.»

بنابراین به عنوان یک هدف مهم، این موسسه با ارائه مشاوره‌ها و همراهی کاربران در پیشبرد اقدامات قانونی از طریق یک پویش غیرانتفاعی، آنها را در بازپس گرفتن دارایی‌های از دست رفته خود که پیامد تخلف‌های انجام شده از سوی پلتفرم‌های صرافی متمرکز هستند، یاری خواهد کرد.

 

در بیانیه ویژن‌ایکس آمده است: «رویکرد ما در VisionX Foundation کاملا آینده نگرانه است و ما اهداف بلند‌مدتی برای یک آینده غیرمتمرکز در حوزه فناوری متصور هستیم. ما به شکل دادن به پایه‌های آینده ای که در آن همه به طور قانونی بر امور مالی، هویت و داده‌های شخصی خود کنترل دارند، متعهد خواهیم ماند.»

«یونیدف» که اخیرا موسسه VisionX Foundation را در قالب یکی از پروژه‌های مسئولیت اجتماعی خود معرفی کرده، یک مجموعه بین‌المللی فعال در زمینه توانمندسازی غیرمتمرکز در فناوری کریپتوکارنسی و بلاک‌چین است. این مجموعه پیشتر نیز از آغاز اقداماتی جدی در مسیر پیگیری حقوق از دسترفته کاربران صرافیهای متمرکز خبر داده بود.

حالا با بیانیه اخیر، آغاز به کار این موسسه غیرانتفاعی رسما اعلام شده و قرار است کاربران به تدریج در جریان گام به گام پیشرفت فعالیت‌های این بنیاد قرار بگیرند. کاربران می‌توانند برای اطلاع از جزییات بیشتر به وبسایت VisionX.Foundation مراجعه کنند.

در فراخوان اخیر یونیدف از افراد مختلف درخواست شده است تا چنانچه شواهد و مدارکی مرتبط با آسیب‌های ناشی از پلتفرم‌های صرافی رمز‌ارز متمرکز مثل بیترکس یا اپراتورهای آن دارند، با این بنیاد در میان بگذارند. برای این کار افراد می‌توانند از طریق ایمیل investigation@visionx.foundation با بنیاد مربوطه ارتباط برقرار کرده و این گروه را در پیشبرد بهتر و سریع‌تر این پروژه غیرانتفاعی همراهی کنند.

البته نکته قابل توجه اینجاست که کمتر از دو هفته برای اقدام قانونی علیه بیترکس زمان باقی مانده است و مالباختگان باید در این زمان محدود با موسسه ویژن ایکس ارتباط بگیرند.

با مشخص شدن اینکه تعداد قابلتوجهی از مالباختگان و طلبکاران صرافی رمز ارز خارجی بیترکس از ایران هستند، کارشناسان تاکید کرده‌اند که این پویش و انجام شکایت جمعی علیه صرافی‌های متمرکز می‌تواند امیدوارکننده باشد.

برچسب‌ها: رمز ارزیونیدف
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره سعید اتحادی