خطوط دفتر کار مجازی دفتر شما برای چندمین بار قطع شد
فیلترینگ از نوع تلفنی، ۸

خطوط دفتر کار مجازی دفتر شما برای چندمین بار قطع شد

توسط تحریریه نوپانا | ۱۴۰۰/۰۳/۱۱ - ۰۹:۵۸ | ۶ دقیقه

خطوط سرشماره ۷ دفتر کار مجازی «دفتر شما» برای چندمین بار قطع شد. به گفته مدیرعامل «دفتر شما» براساس خواسته سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی که سال گذشته هم مطرح کرده بود، باید اطلاعات هویتی مشتری پیش از فعال شدن خط در سامانه شاهکار ثبت شود؛ اما مخابرات با کندی و تعلل، دسترسی «دفتر شما» به شاهکار را فراهم می‌کند.

نوپانا به نقل از پیوست، تیرماه سال گذشته دفتر کار مجازی «دفتر شما» اعلام کرد که خطوط تلفن‌شان توسط مخابرات تهران و به دستور سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قطع شده است. در آن‌زمان علی دشتی، مدیرعامل «دفتر شما» اعلام کرد که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای اتصال مجدد خطوط این سرویس دو درخواست را از مخابرات و دفتر شما مطرح کرده است. براین اساس این دو شرکت با همکاری هم باید امکان دسترسی رگولاتوری به اطلاعات هویتی مشترکان و دریافت اطلاعات آنی گزارش تماس‌ها را فراهم کنند.

همان زمان هم «دفترشما» با همکاری مخابرات در حال فراهم کردن چنین امکانی بودند. حالا دو هفته است که خطوط سرشماره ۷ دفتر شما قطع شده است و قطع ناگهانی خطوط سبب می‌شود تا صدها کسب‌وکار ایرانی با ضرر و زیان مواجه شوند.

علی دشتی درمورد این قطعی به پیوست گفت: «سال گذشته همراه با تیم مخابرات بحث دسترسی رگولاتوری به اطلاعات هویتی مشترکان را فراهم کردیم. حتی الان هم تیم مخابرات در حال پیگیری هستند؛ اما فرآیندهای مخابرات به کندی دنبال می‌شود. رگولاتوری اعلام کرده که باید اطلاعات هویتی مشتری را پیش از فعال شدن خط‌اش در شاهکار ثبت کنیم؛ اما وقتی خط جدیدی وصل می‌شود، چون سازمان تنظیم مقررات اطلاعات هویتی مشترکان را نمی‌بیند، خطوط را می‌بندد.»

او ادامه داد: «وقتی خطوط بسته می‌شود، بخش فناوری اطلاعات مخابرات دسترسی شاهکار به ما نمی‌دهد، چون می‌گویند قرارداد نداریم. قرارداد هم در بخش تجارت مخابرات با کندی جلو می‌رود. به همین خاطر الان خطوط مشترکان ما دو هفته است که قطع است. مشتریان ما کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ هستند و ضرر می‌بینند.»

او درمورد پاسخ به اینکه هم‌اکنون آیا پیگیری‌ها جواب داده است، گفت: «دو روز پیش به بخش حقوقی مخابرات مراجعه کردیم. آنها ایرادهایی به قرارداد گرفتند. در حال برطرف کردن ایرادها هستیم تا بخش حقوقی تایید کند. پس از آن قرارداد امضا می‌شود. طرح تجاری قرارداد هم که مهم‌ترین بخش است پس از ماه‌ها تعلل، بخش تجاری مخابرات بالاخره تاییدیه داد.»

پیشتر هم به دلایل گوناگون مانند تدوین قوانین جدید درحوزه فعالیت‌های دفاتر کار مجازی در بهمن‌ماه ۹۶ شرکت مخابرات ایران به مدت ۴ روز خطوط دفاتر کار مجازی را قطع کرد. بار دیگر در تیرماه ۹۷، شرکت مخابرات ایران خطوط تلفن دفاتر کار مجازی را به دلیل کامل نبودن مدارک شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات دفتر کار مجازی قطع کرد که در آن زمان محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در سفر خود به استان فارس این موضوع را با مجید صدری، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران مطرح کرد و خطوط با دستور صدری مجددا وصل شد.

دی ماه ۹۷ نیز برای سومین بار بدون اعلام هیچ اخطاری، تمامی خطوط این کسب‌وکارها به طور ناگهانی قطع شد و در آن زمان هیچ مقام مسئولی در مورد این قطعی پاسخ شفافی اعلام نکردند. بار دیگر در اردیبهشت‌ماه ۹۸، به علت شکایت از یک خط تلفن و عدم اطلاع‌رسانی به دفتر شما و به اشتباه کل سرشماره‌های این دفتر کار مجازی برای چند ساعت قطع شد. تیرماه سال گذشته هم مخابرات تهران و به دستور سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خطوط این استارت‌آپ چند روز قطع بود چون رگولاتوری درخواست داشت اطلاعات هویتی مشترکان در سامانه شاهکار ثبت شود و دو شرکت مخابرات و «دفتر شما» درحال فراهم کردن چنین امکانی هستند.

برچسب‌ها: فیلترینگدفتر کار همراهدفتر شماعلی دشتی
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.