اولین و بزرگترین کمپ استارتاپی بلاکچین کشور رونمایی شد
با شش محور اصلی: ۸

اولین و بزرگترین کمپ استارتاپی بلاکچین کشور رونمایی شد

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۸/۰۵/۱۷ - ۱۴:۳۵ | ۶ دقیقه

کمپ بلاکچین به همت خانه نوآوری و فعالان اکوسیستم بلاکچینی کشور روز ۱۶ مرداد در محل صندوق و نوآوری و شکوفایی راه‌اندازی شد.

نوپانادر این مراسم مهدی صداقت مدیر خانه نوآوری، یاشار راشدی دبیر اجمن بلاکچین و محمد طهرانی از مدیران ارشد پروژه بلاکچینی ققنوس برای شبکه بانکی و ابرا گوهری عضو هیئت مدیره گروه فناوری بلاکچین اوراسیا و فعالینی از معاونت علمی فناوری ریاست جهموری، شرکت اینتلاویژن و جمعی دیگر از فعالین حوزه بلاکچین کشور حضور داشتند.

مهدی صداقت مدیر خانه نوآوری در آیین رونمایی از کمپ بلاکچین گفت: «برای اولین بار در کشور کمپ بلاکچین با هدف حمایت از شکل گیری و معرفی استارپ‌های این حوزه با همکاری معاونت علمی و فناوری و صندوق نوآوری و شکوفایی شروع به فعالیت نمود.»

وی با تاکید بر شش محور اصلی این کمپ در حوزه‌های خیریه، حمل و نقل، زنجیره تامین، بانک، بورس، فین تک و بیمه، پزشکی  و سلامت، رسانه و محتوا، ادامه داد: «اکوسیستم نوآوری در ایران مثل بقیه کشورهای در حال توسعه، نوپاست و هنوز استارتاپ‌های زیادی در این حوزه معرفی نشده اند، ازین رو از تمامی فعالین این حوزه دعوت می‌کنیم در این کمپ مشارکت و همکاری کنند. همچنین ما در نظر داریم ۱۰ استارتاپ بلاکچینی در طول برگزاری کمپ شکل بگیرد و پس از رشد و توسعه در پایان  ۵ استارتاپ به مرحله جذب سرمایه برسد.»

صداقت با اشاره به مهیا شدن بستری جهت مطرح نمودن مسائل و دغدغه‌های پشتیبان‌ها و افراد متخصص در این حوزه، افزود: «در این کمپ از یک سو صاحبان و فعالین اقتصادی با همراهی متخصصین حوزه بلاکچین به تبیین مسائل و راه‌حل‌ها در شش محور پرداخته و از سوی دیگر در سراسر کشور از طریق سخنرانی‌ها و رویدادها، فراخوان‌هایی نسبت به شناسایی، جذب و ایجاد همگرایی میان علاقمندان اقدام خواهد شد. امیدواریم در تعامل این دو گروه با هم استارتاپ های بلاکچینی شکل گرفته و زمینه شتابدهی و توسعه آنها فرآهم آید. در طی کمپ افراد هر تیم مسائل مرتبط با طرح خود را از زوایای گوناگون از جمله خواست بازار و بستر بلاکچین بررسی نموده و به ارائه مدل‌های کسب‌وکاری و در ادامه به ارائه سپیدنامه‌های مربوط به بلاکچین می‌پردازند.»

در این مراسم یزدان عباسی از  شرکت اینتلاويژن به تنگناهای قانونی در حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال و موانع موجود بر سر راه استارتاپ ها اشاره کرد و همچنین در ادامه دکتر طهرانی ضمن توضیح  روند پروژه ققنوس و گشایش‌های ایجاد شده در زمینه مسائل قانونی استارتاپ‌ها تاکید کرد در مرحله فعلی احتمالا لازم نیست استارتاپ‌ها نگران مسائل قانونی باشند. ابرا گوهری با تایید مطالب گفته شده به جوان بودن تکنولوژی بلاکچین و نیاز به فعالیت کشورمان در این حوزه برای پیشرفت به موقع و بهتر و تعالی در بین کشورهای فعال این حوزه  اظهار داشت: «هدف ما این است که استعدادهایی شاخص با عملکرد فوق‌العاده را در این حوزه پرورش دهیم که قابلیت فعالیت بین المللی را داشته باشند و امکان به نتیجه رساندن کردن پروژه‌های خارجی را برای اکوسیستم بلاکچینی ایجاد کنند.»

در حاشیه این رونمایی، کیفیت و نحوه معرفی و ورود استارتاپ‌های بلاکچینی در کشور بررسی و همچنین در خصوص مشکلات احتمالی همفکری شد.

برچسب‌ها: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوریصندوق نوآوری و شکوفاییبلاک‌چیناستارت‌آپ‌های بلاک‌چیناستارتاپخانه نوآوریکمپ بلاکچین
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.