تاکسی اینترنتی سونی در توکیو به راه افتاد
سریع، ساده و هوشمند ۸

تاکسی اینترنتی سونی در توکیو به راه افتاد

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۸/۰۱/۲۹ - ۱۱:۰۹ | ۳ دقیقه

شرکت سونی تصمیم به راه‌اندازی یک سرویس تاکسی اینترنتی به نام S.Ride در توکیو گرفته و این سرویس از امروز در این شهر شروع به کار میکند.

نوپانا به نقل از آی‌تی ایران، اینکه برند شناخته شده‌ای مانند سونی قدم به فضای تاکسی اینترنتی بگذارد پیچیدگی کسب و کار تاکسی و حمل و نقل را در ژاپن به نمایش می‌گذارد.

وجود حرف S در ابتدای نام S.Ride به معنی سونی نیست بلکه ابتدای سه کلمه simple, smart, speedy  (سریع، ساده و هوشمند) است.

سونی می‌گوید در تاکسی اینترنتی S.Ride از تکنولوژی هوش مصنوعی برای تخمین میزان تقاضا و اتصال مسافران به رانندگان استفاده می‌کند.

 سونی سال گذشته شرکت Minna no Taxi (تاکسی برای همه) را با معرفی سرویس پرداخت این شرکت راه‌اندازی کرد. این سرویس برای شش سرویس تاکسی بزرگ توکیو فعال شد.

حالا سونی تاکسی اینترنتی S.Ride  را برای پنج سرویس از آن مجموعه فعال کرده که شامل شرکتهای Daiwa و Kokusai دو شرکت بزرگ تاکسیرانی توکیو می‌شود.

سونی میگوید مجموع تاکسیهایی که الان شامل سرویس S.Ride می‌شوند به ۱۰ هزار خودرو می‌رسد.

S.Ride  نخستین اپلیکیشن تاکسی یاب اینترنتی در ژاپن نیست. پیش از این پیام رسان لاین (Line) در سال ۲۰۱۵ همکاری را با یک سرویس تاکسی برای عرضه اپلیکیشن تاکسی انجام داده بود؛ اما این سرویس سال گذشته از کار افتاد.

یک رقیب بزرگ دیگر در این زمینه JapanTaxi است. یک اپلیکیشن که توسط تاکسیرانی ژاپن عرضه می‌شود.

تاکسی اینترنتی  DIDI چین هم که سرمایه گذار بزرگ ژاپنی سافت بانک را پشت خود دارد مهرماه سال گذشته اعلام کرد که وارد ژاپن شده است. شرکت DIDI کار خودش را در شهر اوزاکا شروع کرد شهری که ۹ م یلیون نفر جمعیت دارد.

شرکت اوبر هم در ژاپن حضور دارد و یک بازیگر بسیار کوچک است چراکه فقط یک سرویس لوکس خود را عرضه میکند و به دنبال یافتن شرکایی در میان شرکتهای تاکسی است.

برچسب‌ها: سونیتاکسی‌یاب آنلاینتوکیواستارت‌آپژاپنs.rideتاکسی اینترنتی سونیلاین
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.