اشتباهات ایلان ماسک، منجر به کاهش ۹ درصدی سهام شرکت تسلا شد
عواقب یک اشتباه مدیریت ۸

اشتباهات ایلان ماسک، منجر به کاهش ۹ درصدی سهام شرکت تسلا شد

توسط هومن کیا | ۱۳۹۷/۰۶/۱۷ - ۱۶:۳۴ | ۳ دقیقه

آیا فشار کاری زیاد باعث روی آوردن ایلان ماسک به مصرف الکل و مواد توهم‌زا شده است؟!

نوپانادر ماه‌های اخیر نگاه‌های بسیاری به سمت ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا، جلب شده است و سوالات متداول و متعددی در رابطه با این‌که آیا او از مواد مخدر استفاده می‌کند یا نه، از او پرسیده می‌شود.

دلیل اصلی این ابهامات و پرسش‌ها از برنامه‌ای نشات می‌گیرد که ایلان ماسک در آن نوعی ماده‌ مخدر توهم‌زا (ماریجوانا) مصرف کرده است.

این اتفاق در هنگامی صورت گرفت که او به همراه مجری برنامه در حال پخش پادکستی آنلاین بودند و او به شنوندگانی که در حال شنیدن برنامه آن‎‌ها بودند گفت: «من به صورت منظم و دائم از این مواد استفاده نمی‌کنم و اعتیادی به آن ندارم!»

به گزارش خبرگزاری سی‌ان‌بی‌سی (CNBC)، نیروی هوایی ایالات متحده تحقیقات خود را در مورد این موضوع آغاز کرده است؛ زیرا سفینه فضایی اسپیس ایکس (Space X) ایلان ماسک، دارای چندین قرارداد گران‌قدر با شاخه‌های نظامی است.

دلیل تمام این نگرانی‌ها این است که ایلان ممکن است از داروهای دیگر نیز استفاده کند، زیرا ایلان در ماه اوت مصاحبه‌ای با نیویورک تایمز داشته و در آن گفته است که تا ۱۲۰ساعت در هفته کار می‌کند و می‌پذیرد که دوستانش نگران او هستند که با خستگی شدید مواجه است.

نتیجه تمام این کشمکش‌هایی که ایلان ماسک با خود و دیگران داشت تا به امروز باعث شده سرپرست مهندسی، داگ فیلدز، فردی که ماسک از او به عنوان «یکی از استادان مهندسی مجرب جهان» نام برده و همچنین ۴۷ نفر دیگر از مدیران عامل، شرکت تسلا را ترک کرده‌اند و باعث کاهش سهام آن شده‌اند.
(همچنین بخوانید: زنگ خطری برای ایلان ماسک)

برچسب‌ها: ایلان ماسکElon Muskتسلامدیریتاستارت‌آپSpaceXسهام شرکت تسلااسپیس ایکساشتباه مدیریتی
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره هومن کیا

هومن کیا

هومن کیا، دانش‌آموخته کارشناسی رشته مهندسی نرم‌افزار از دانشگاه آزاد تهران جنوب است. او به مدت ۲ سال سابقه تولید محتوا و برنامه نویسی را دارد. او همچنین فعالیت رسانه‌ای و مطبوعاتی خود در حوزه کارآفرینی را با وب‌سایت علمی تحلیلی نوپانا آغاز کرده است.