50 روش باانگیزه شدن
قسمت پنجم ۸

۵۰ روش باانگیزه شدن

توسط محمد پویا | ۱۳۹۶/۰۱/۰۲ - ۱۰:۰۰ | ۴ دقیقه

خود را در مسیر ذهنی درست قرار دهید تا با انگیزه شوید و به اهداف‌تان برسید.

نوپانا: گاهی هم هدف دارید و هم برنامه‌ریزی کرده‌اید. اما پس از مدتی قوای شما تحلیل می‌رود و بی‌انگیزه می‌شوید. این پنجاه ترفند به شما یاد می‌دهد که چگونه باانگیزه بمانید. قسمت پنجم:

21- به یک پادکست یا فایل سخنرانی انگیزشی گوش دهید

اگر بعد از مدتی کار کردن بی‌حوصله شدید، کار را تعطیل کرده و به یک پادکست یا فایل سخنرانی انگیزشی گوش دهید. به پارک محله بروید و قدم بزنید و هر زمان احساس خوبی داشتید، دوباره به سمت کار برگردید. با انجام این کارها، در بلندمدت زمان کمتری از دست می‌دهید و انگیزه بیشتری خواهید داشت.

22- در محیطی قرار بگیرید که افراد هم‌فکر شما حضور دارند

اگر احساس می‌کنید جسارت ابراز وجود و به اشتراک‌ گذاشتن اهداف خود با دوستان و همکاران را ندارید، با استفاده از برنامه‌های مختلف تلفن همراه و شبکه‌های مجازی، در محیطی قرار بگیرید که افراد هم‌فکر شما حضور دارند. مشاهده دیگران باعث افزایش جرات‌مندی شما می‌شود و انگیزه مبارزه و رقابت را در شما زنده نگه می‌دارد.

23- کمی استراحت کنید

خستگی، انگیزه را از بین می‌برد. گاهی ما حریص می‌شویم که کارهای زیادی را پشت سر هم انجام دهیم. این کار در بلندمدت انگیزه ما را کمتر می‌کند. حتما لازم است که بعد از انجام کار، استراحت کنیم. خواب کافی و تغذیه مناسب داشتن، دو موردی هستند که نباید به‌ هیچ عنوان آن‌ها را دست کم گرفت.

24- زمان خود را صرف کارهای مهم کنید

برای یک یا دو روز این کار را امتحان کنید و از یکی از شبکه‌های اجتماعی خارج شوید. با این‌کار متوجه خواهید شد که چقدر زمان برای انجام کارهای مهم به‌دست آورده‌اید. وقتی همه حواس ما به این مسئله پرت باشد که دیگران چه می‌کنند، تمرکز روی مسائل شخصی برای ما سخت می‌شود.

25- کتاب تازه‌ای بخوانید

در زمان‌های خالی به‌دست آمده، به جای چک کردن رسانه‌های اجتماعی، کتاب تازه‌ای بخوانید. با این کار ایده‌هایی سراغ شما می‌آیند که فکرش را هم نمی‌کنید. علاوه بر آن تمرکز شما تا حد زیادی بالاتر می‌رود و آرامش شخصی بیشتری خواهید داشت.

ادامه مطلب را در قسمت‌های بعدی بخوانید

50 روش باانگیزه شدن: (قسمت اول)

50 روش باانگیزه شدن: (قسمت دوم)

50 روش باانگیزه شدن: (قسمت سوم)

50 روش باانگیزه شدن: (قسمت چهارم)

برچسب‌ها: استارت‌آپروان‌شناسی موفقیت
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره محمد پویا

محمد پویا