استارت‌آپ‌‌ها انزوا از جامعه جهانی را جبران می‌کنند
رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ۸

استارت‌آپ‌‌ها انزوا از جامعه جهانی را جبران می‌کنند

توسط نیما ذبیح‌اله‌زاده | ۱۳۹۷/۰۳/۳۰ - ۱۱:۳۲ | ۳ دقیقه

رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، در دوازدهمین نشست تخصصی «ایران کجاست، ایرانی کیست؟» (مطالعات طرح آمایش سرزمین) در محل سازمان برنامه و بودجه در مورد ویژگی‌های فرهنگی ایرانی‌ها گفت: جامعه ایران به صورت رندانه در حال مجبور کردن حکومت سیاسی به تن دادن به خواسته هایش است.

نوپانا، به نقل از ایرنا: سیدمحمد بهشتی با اشاره به تلاش جامعه ایرانی برای ایجاد تعریف جدید از دموکراسی گفت: جامعه ایرانی حتی مسایل بنیادی و کلانی مثل دموکراسی را باید از هاضمه خود عبور داده و از آن خود کند.

او با اشاره به بحران فروپاشی و انزوای جهانی گفت: اینترنت یک محصول غربی است اما بستر مساعدی محسوب می‌شود تا ایرانی‌ها بتوانند خلا ناشی از بیرون افتادن از جامعه جهانی را جبران کنند و به همین دلیل یکی از حوزه‌هایی که ایرانی‌ها در آن بسیار فعال و مستعد هستند مقوله استارت‌آپ‌ها و آی‌تی است.

رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری گفت: هرچند هنوز راه زیادی در پیش است اما به کمک بستر اینترنت و ویژگی‌هایی که به رغم اختلال هنوز در ما زنده است، دوباره می‌توانیم جهانی بودن خود را احیا کنیم و از مزیت‌های آن بهره‌مند شویم و دیگر نیازی به منابع بالفعلی مانند نفت نداشته باشیم و آن را برای آیندگان کنار بگذاریم.

او با اشاره به حرکت جهان به سوی استقلال از نفت گفت: اتحادیه اروپا تصمیم دارد تا سال ۲۰۳۳ به لحاظ واردات نفت از خارج، خودکفا شود.

بهشتی از دست دادن اروپا به عنوان یکی از مشتری های نفتی را یک تهدید دانست و گفت: همین تهدید به نوعی فرصت نیز محسوب می‌شود تا تلاش کنیم درآمدهایی به جز نفت ایجاد کنیم و مجبور شویم به جایگزین‌های نفت بیاندیشیم.

او افزود: در این صورت مجبوریم به فرصت‌های دیگری که در جامعه وجود دارد مانند استارت‌آپ‌ها، گردشگری و صنایع دانش‌بنیان خلاقه توجه کنیم.

برچسب‌ها: گردشگریاستارت‌آپ
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره نیما ذبیح‌اله‌زاده

نیما ذبیح‌اله‌زاده

نیما ذبیح‌اله‌زاده، دانش‌آموخته مهندسی پزشکی است. او از سال ۱۳۹۳ به عنوان دبیر باشگاه‌های مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد انتخاب شده و تاکنون نشریات وگروه‌های دانشجویی زیادی را در این رشته سامان بخشیده است. او هم‌اکنون رهبری استارت‌آپ MacZooo mirror را به‌ عهده دارد.