چگونه کارمندانی بانشاط داشته باشیم؟
عاملی تاثیرگذار در موفقیت سازمان؛ ۸

چگونه کارمندانی بانشاط داشته باشیم؟

توسط مژده زینالی | ۱۳۹۶/۰۹/۱۳ - ۱۳:۰۰ | ۴ دقیقه

میزان نشاط کارمندان، ارتباط مستقیم با عملکرد آن‌ها دارد و در نهایت بر موفقیت سازمان اثرگذار است.

نوپانا: در جامعه امروز اکثر افراد با وجود فشارهای مالی و کار زیاد به ربات‌هایی تبدیل شده‌اند که یک برنامه ثابت را هر روز تکرار می‌کنند و لذتی از کار خود نمی‌برند. این یکنواختی و نداشتن علاقه به کار حتی در مواردی ممکن است فرد را افسرده کند و زندگی شخصی او و روابطش با دیگران را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

به گزارش نوپانا، نیروی انسانی مهم‌ترین سرمایه یک سازمان و کسب‌وکار است. با نشاط بودن کارمندان در محیط کار بازده و موفقیت آن‌ها را افزایش می‌دهد؛ همچنین میزان عملکرد و موفقیت کارمندان تاثیر مستقیم بر موفقیت سازمان دارد. پس مدیران هم علاوه بر کارمندان، باید برای ایجاد روحیه نشاط در کارمندان تلاش کنند.

در ادامه، چند عامل که باعث ایجاد روحیه و نشاط در کارمندان می‌شود را بررسی می‌کنیم.

محیط کار

شلوغی میز و محیط کار تمرکز را بر هم می‌زند و حواس‌پرتی ایجاد می‌کند. به همین علت داشتن یک محیط کار آراسته و منظم با افزایش بهره‌وری کارمندان و ایجاد حس رضایت در آن‌ها همراه است و کارمندان را با نشاط می‌کند. همچنین کارمندان می‌توانند از وسایلی مانند گلدان، قاب عکس و... که به آن‌ها انرژی می‌دهد در محیط کار خود استفاده کنند. سالم بودن تجهیزات، در ایجاد یک محیط کار مناسب نقش بسزایی دارد که این موضوع بر عهده مدیران است.

اعتماد به نفس

عوامل زیادی بر اعتماد به نفس افراد تاثیر می‌گذارد. برخی از خصوصیات شما مانند قد کوتاه یا اضافه وزنتان ممکن است اعتماد به نفستان را کاهش دهد و آن را دچار مشکل کند. اما باید بدانید که این ویژگی‌ها چیزی از ارزش‌های شما کم نمی‌کند. اعتماد به نفس داشته باشید و با خودتان مانند یک فرد باارزش برخورد کنید.

ورزش

ورزش علاوه بر اینکه برای سلامت شما بسیار مفید است، با ایجاد یک سری فعل و انفعالات شیمیایی در مغزتان، بر خلق‌وخوی شما هم تاثیرات مثبتی دارد. اگر در محیط کار خوش‌اخلاق باشید می‌توانید ارتباط بهتری با همکاران برقرار کنید و بانشاط‌‌‌تر باشید.

بازده شغلی

اگر یک برنامه‌ریزی صحیح داشته باشید و از وقتی که دارید نهایت استفاده را کنید، یک احساس رضایت در شما به وجود می‌آید که نشاط شما را افزایش می‌دهد. همچنین اگر بتوانید زودتر از برنامه به اهدافتان برسید و بازده بالایی داشته باشید انگیزه‌تان برای کار بیشتر می‌شود که این انگیزه عامل افزایش نشاط است. همچنین برای داشتن بازده عالی بهتر است تمرکز کافی بر کارهایتان داشته باشید و عواملی که تمرکز شما را بر هم می‌زند را از محیط کارتان دور کنید.

(همچنین بخوانید: روحیه کارآفرینی، روحیه‌ای بانشاط است

برچسب‌ها: محیط کارموفقیت بهره‌وریکارمندانروحیهانگیزهنشاط
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره مژده زینالی

مژده زینالی

مژده زینالی، دانش‌آموخته رشته مهندسی پزشکی است. او از سال ۱۳۹۳ مسئولیت واحد زبان‌های خارجی را در باشگاه‌های مهندسی پزشکی دانشگاه‌های آزاد عهده‌دار بوده و تاکنون مقالات متعددی را در زمینه‌های پزشکی و فناوری‌های نوین، در این عرصه منتشر کرده است.