راز عملکرد بالای ایلان ماسک چیست؟
موفقیت به سبک بزرگان؛ ۸

راز عملکرد بالای ایلان ماسک چیست؟

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۶/۰۸/۰۱ - ۱۲:۰۰ | ۴ دقیقه

وقت طلاست و این روزها راز بهره‌وری بیشتر مدیران در برخوردشان با این طلای گران‌قیمت است. ایلان ماسک، از موفق‌ترین مدیران جهان، در این راستا توصیه‌هایی برای شما دارد.

نوپانا: در دورانی که اکثر افراد از کمبود وقت گلایه می‌کنند، ایلان ماسک همزمان سه شرکت بزرگ تسلا، اسپیس‌اکس و سولارسیتی را اداره می‌کند و در عین حال یکی از موفق‌ترین مدیرعاملان در جهان است. او راز موفقیت خود را شش عامل مهم عنوان کرده است که در ادامه به بررسی آن‌ها می پردازیم:

۱. استفاده از ایمیل

ماسک از روش‌های ارتباطی بدون نیاز به مکالمه همزمان همچون ایمیل و پیامک استفاده می‌کند. اجتناب از تماس تلفنی یا تصویری به او اجازه می‌دهد امور روزانه‌اش را مطابق برنامه‌ریزی قبلی پیش ببرد.

۲. در دسترس نبودن

او وقت خود را به‌سادگی در اختیار افراد خارج از شرکت قرار نمی‌دهد. علاوه‌بر این از یک ایمیل مخفی استفاده می‌کند و بدین ترتیب مجبور نیست وقت خود را صرف خواندن ایمیل‌های متفرقه کند.

۳. انجام همزمان چند کار

ماسک، انجام چند کار همزمان را به‌گونه‌ای که در یکدیگر تداخلی ایجاد نکنند، مدیریت می‌کند. برای مثال حین برگزاری جلسات، از طریق موبایل به امور مربوط به کسب‌وکار می‌پردازد یا پیام‌های کاری را حین بازی با بچه‌ها ارسال می‌کند. اگرچه درستی چنین روندی جای بحث دارد، اما ظاهرا باعث افزایش بازدهی او شده‌ است.

(همچنین بخوانید: رازهایی برای مدیریت بهتر زمان)

۴. برنامه‌ریزی بهینه

رییس کمپانی تسلا با طراحی یک برنامه بهینه تمام‌وقت، کار خود را به بخش‌های پنج دقیقه‌ای تقسیم کرده است. او می‌گوید: «بهترین توصیه‌ای که می‌توانم به شما کنم این است که همیشه به‌دنبال راه‌هایی برای بهتر انجام دادن کارها باشید.»

۵. درک اصول اساسی

ماسک از یک روش ساده برای درک مسائل استفاده می‌کند. او به جای اینکه وقت خود را صرف یادگیری جزئیات کند، اصول اساسی آن‌ها را درک می‌کند و در زمان خود صرفه‌جویی می‌کند: «سعی کنید دانش را مثل یک درخت در نظر بگیرید و پیش از یادگیری برگ‌ها و شاخه‌های کوچک، اصول نهفته در ساقه و شاخه‌های اصلی را درک کنید.»

۶. خواب کافی

او با وجود علاقه شدید به کار، به استراحت نیز بسیار اهمیت می‌دهد و در شبانه‌روز حداقل شش ساعت را به خواب اختصاص می‌دهد. علاوه‌بر این ۲ فنجان قهوه و کیک‌های رژیمی نیز مهمان پای ثابت وعده‌های غذایی او هستند.

(همچنین بخوانید: چرا بعضی در مدیریت کارهایشان موفق‌تر هستند؟)

منبع

برچسب‌ها: ایلان ماسکElon muskسبک زندگیمدیریت زمانمدیریتموفقیت برنامه‌ریزیخواب کافی
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.