ارزش استارت‌آپ اسنشیال به یک میلیارد دلار رسیده است
به گزارش بلومبرگ: ۷

ارزش استارت‌آپ اسنشیال به یک میلیارد دلار رسیده است

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۶/۰۳/۲۱ - ۱۸:۰۰ | ۳ دقیقه

پس از جذب سرمایه‌ ۳۰۰ میلیون دلاری توسط اسنشیال ارزش این استارتاپ به یک میلیارد دلار رسید.

نوپانا به نقل از زومیت: استارت‌آپ اندی رابین، خالق اندروید، که اسنشیال نام دارد، در هفته‌های اخیر بسیار خبرساز شده است. این استارت‌آپ چندی پیش سرمایه‌ای ۳۰۰ میلیون دلاری دریافت کرد تا بتواند در حوزه‌‌هایی نظیر تلفن همراه و بلندگوی هوشمند که وارد آن شده است، رقابت بسیار بهتری داشته باشد. بنا بر اعلام مؤسسه‌ تحلیلی Equidate، ارزش اسنشیال پس از دریافت این سرمایه‌ ۳۰۰ میلیون دلاری، به ۹۰۰ تا یک میلیارد دلار رسیده است. اسنشیال اسناد مربوط به این سرمایه‌گذاری را اواخر ماه می سال جاری ارائه کرد که دقیقا چند روز پیش از رونمایی از گوشی هوشمند PH-1 یا اسنشیال‌فون در کنار بلندگوی اسنشیال‌هوم بود.

(همچنین بخوانید: گوشی‌های برگشتی سامسونگ)

سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیون دلاری انجام‌شده در اسنشیال توسط Playground Global انجام شده است. این مؤسسه‌ سرمایه‌گذاری نیز در سال ۲۰۱۴ و پس از ترک گوگل توسط اندی رابین تأسیس شده است. همان‌طور که اشاره شد، اندی رابین خالق اندروید است که پس از تصاحب آن توسط گوگل به این کمپانی منتقل شد و ۱۰ سال رهبری تیم اندروید را بر عهده داشت. سرمایه‌گذاری جدید انجام‌شده توسط ‌پلی‌گراند گلوبال، قدرت تصمیم‌گیری بیشتری در اختیار سرمایه‌گذار قرار می‌دهد که از این‌رو پلی‌گراند گلوبال نفوذ مدیریتی بیشتری در این استارت‌آپ خواهد داشت.

کار برای اندی رابین در این حوزه چندان ساده نیست؛ چراکه با وجود بازیگران قدری نظیر چینی‌ها در کنار گوگلی که خود مستقیما وارد حوزه‌ سخت‌افزار شده است تا آیفون اپل را از میدان به در کند، اسنشیال کار ساده‌ای در پیش ندارد. در چند سال گذشته استارت‌آپ‌هایی نظیر شیائومی به وجود آمده‌اند که البته چالش‌های متعدد و همچنین حاشیه‌ سود پایین کسب‌‌شده باعث شد این کمپانی‌ها شتاب اولیه برای رشد را در اختیار نداشته باشند؛ از این‌رو اسنشیال باید با برنامه‌ریزی دقیق‌تری پیش برود. براساس اطلاعات موجود در وب‌سایت اسنشیال، سرمایه‌گذاران قبلی این استارت‌آپ شامل کمپانی‌هایی نظیر Tencent Holdings ،Foxxonn Technology و Altimeter Capital هستند.

براساس اطلاعات موجود، اندی رابین طی مذاکراتی با سافت‌بانک، خواستار سرمایه‌گذاری این کمپانی ژاپنی بوده است. به گزارش وال‌استریت ژورنال، پس از ورود اپل به جمع سرمایه‌گذاران سافت‌بانک، اسنشیال از این لیست حذف شد.

(همچنین بخوانید: دستیار صوتی‌ هوش‌مصنوعی نوکیا)

برچسب‌ها: اندرویدstartupگوشی هوشمنداندی رابینجهانتکنولوژی
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.