ایستگاه‌های شارژ خودروهای «تسلا»، خورشیدی می‌شوند
انرژی پاک برای حمل و نقل؛ ۷.۵

ایستگاه‌های شارژ خودروهای «تسلا»، خورشیدی می‌شوند

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۶/۰۳/۲۰ - ۲۰:۰۰ | ۳ دقیقه

ایلان ماسک مالک شرکت تسلاموتورز در توئیتر خود اعلام کرد که تمام ایستگاه‌های شارژ خودروهای این شرکت خورشیدی شده و با باتری کار خواهند کرد.

به گزارش نوپانا و به نقل از ایسنا، «ایلان ماسک» مالک شرکت «تسلا موتورز»(Tesla Motors)  که در زمینه تولید خودروهای برقی فعالیت می‌کند، در حساب توئیتر خود اعلام کرد که قصد دارد وابستگی ایستگاه‌های شارژ خودروهای این شرکت به شبکه برق شهری را به طور کامل قطع کند و از انرژی خورشیدی برای تامین انرژی آنها استفاده کند.

ماسک این خبر را پس از اعلامیه این شرکت مبنی بر دو برابر کردن تعداد ایستگاه‌های شارژ و گسترش شبکه ایستگاه‌ها رسانه‌ای کرد. قرار است تا پایان سال 2017 تعداد این ایستگاه‌ها به 10 هزار ایستگاه در سراسر آمریکا برسد. با توجه به افزایش فروش محصولات «تسلا» نیاز به این ایستگاه‌های شارژ، بیش از پیش احساس می‌شود.

پیش از این اعلام شده بود که برخی از ایستگاه‌های تازه تاسیس از انرژی خورشیدی استفاده خواهند کرد؛ اما قطع سراسری ایستگاه‌های شارژ از شبکه اصلی برق، برای اولین بار از سوی ماسک مطرح شده است. ایلان ماسک هنوز مشخص نکرده که این نوسازی چقدر زمان می‌برد و تا کی تمام ایستگاه‌های شارژ "تسلا" خورشیدی خواهند شد.

(همچنین در این زمینه بخوانید: ماجراجویی جدید ایلان ماسک با یک ایده ایرانی)

برچسب‌ها: پیشتازانتسلافناوریایلان ماسکانرژی پاکElon Musk
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.