استارتاپ حامی‌باش موفق به جذب سرمایه از پلنت شد
پلتفرم حمایت مالی از ارزش‌آفرینان؛ ۸

استارتاپ حامی‌باش موفق به جذب سرمایه از پلنت شد

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۸:۴۰ | ۱ دقیقه

حامی‌باش یک پلتفرم جذب حمایت مالی است که به رشد و توسعه فعالیت ارزش‌آفرینان و فریلنسرها کمک می‌کند.

نوپانا: حامی‌باش یک پلتفرم جذب حمایت مالی (Donation) است. افرادی که ارزشی ایجاد می‌کنند و مخاطبان خود را دارند، می‌توانند با استفاده از پلتفرم حامی‌باش حمایت مخاطبان را جذب کرده و کار خود را توسعه دهند.

افراد ارزش‌آفرین از جمله تولیدکنندگان محتوای ویدیویی آموزشی، پادکست و… می‌توانند با ایجاد یک حساب کاربری در پلتفرم حامی باش و معرفی خود به صورت رایگان، به بستری برای جذب حمایت مالی از مخاطبان دسترسی داشته باشند. حتی مخاطبانی که در کشورهای خارجی حضور دارند می‌توانند از طریق درگاه ارزی یا بیت‌کوین، از ارزش‌آفرینان مورد علاقه خود حمایت کنند. 

پدرام موسوی، مسئول اجرایی حامی‌باش درباره دستاوردهای این استارتاپ در مدت فعالیت خود می‌گوید: «تاکنون حدود ۲ هزار ارزش‌آفرین از طریق پلتفرم حامی‌باش، از حدود ۱۲ هزار نفر، حمایت مالی دریافت کرده‌اند. مجموع حمایت‌های ارزی و ریالی جمع‌آوری شده در این پلتفرم تاکنون حدود یک میلیارد تومان است.»

ایده این استارتاپ از سال ۹۶ در ذهن شایان داودی و پدرام موسوی شکل گرفت و در نهایت سال ۹۷ سایت حامی‌باش شروع به فعالیت کرد. بنیان‌گذاران این تیم از ابتدا با سرمایه شخصی، فعالیت خود را آغاز کردند و در سال ۹۸ وارد شتابدهنده تریگ‌آپ شدند. 

در حال حاضر نیز این تیم موفق به جذب سرمایه از شبکه نوآفرینی پلنت شده است. پلنت یک زیرساخت ارائه خدمات نوآوری در صنعت بیمه و مالی است که بیشتر روی سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌های حوزه بیمه تمرکز دارد. 

ایمان جلیلی، مدیر ارتباطات پلنت درباره دلیل سرمایه‌گذاری این مجموعه روی استارتاپ حامی‌باش می‌گوید:‌ «پلنت به دو دلیل گاهی‌اوقات به سمت سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌های حوزه مالی می‌رود. یک اینکه در حال حاضر تعداد استارتاپ‌های خوب، فعال و جذاب در حوزه بیمه که بتوان روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کرد کم است. دوم اینکه گاهی‌اوقات استارتاپ‌های خوبی از حوزه مالی پیدا می‌شوند که هم پتانسیل بسیار خوبی برای آینده دارند و هم می‌توانند در کنار صنعت بیمه، ارزش افزوده ایجاد کنند. استارتاپ حامی‌باش هر دو این ویژگی‌ها را داشت.»

او در ادامه صحبت‌های خود توضیح داد: «اعضای تیم حامی‌باش و مسیری که تاکنون طی کرده بودند، برای پلنت جذاب بود. بازاری که این تیم هدف قرار داده، آینده خوبی دارد و می‌توان بر پایه این بازار، یک سری محصولات یا سرویس‌های بیمه‌ای توسعه داد.»

مدیر ارتباطات پلنت درباره آینده این استارتاپ می‌گوید: «سرعت رشد فریلنسرها و پلتفرم‌هایی مانند یوتیوب و آپارات یا پلتفرم‌های انتشار پادکست، نشان می‌دهد که این بازار به صورت تصاعدی در حال رشد است. تاکنون نیز درگاهی در ایران برای خدمات‌رسانی به فریلنسرها وجود نداشته و اولین بودن حامی‌باش در این حوزه، به این استارتاپ کمک می‌کند که تبدیل به میزبانی برای این مدل کسب‌وکارها شود. برای ما مهم بود که در کنار چنین حرکتی باشیم، زیرا به نظر می‌رسد که بازار آینده رشد خیلی خوبی خواهد داشت.»

جلیلی درباره پول هوشمند پلنت برای این استارتاپ توضیح می‌دهد: «حضور حامی‌باش در فضای مرکز نوآفرینی پلنت و در فضای کارخانه نوآوری آزادی که مرکز رفت‌و‌آمد فریلنسرهای زیادی است، کمک زیادی به رشد این استارتاپ می‌کند. شبکه ارتباطات پلنت چه در بازار بیمه و چه از نظر تامین منابع انسانی نیز برای این استارتاپ مفید خواهد بود. تیم‌های مستقر در پلنت نیز می‌توانند در کنار حامی باش قرار بگیرند و به این استارتاپ کمک کنند تا لاین‌های جدیدی در استارتاپ خود داشته باشد یا با صرف هزینه کمتری منابع انسانی مورد نیاز خود را تامین کند.»

برچسب‌ها: پلنتشبکه نوآفرینی پلنتحامی باش
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.