تاکسی پهپادی آماده تست شد
نسل آینده صنعت حمل‌و‌نقل ۷

تاکسی پهپادی آماده تست شد

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۶/۰۱/۲۱ - ۱۶:۰۰ | ۳ دقیقه

پهپاد برقی آلمانی که ولوکوپتر نام دارد تا سال آینده می‌تواند وارد ناوگان حمل‌ونقل آلمان شود.

نوپانا به نقل از تین‌نیوز: این پهپاد که به‌وسیله یک استارت‌آپ آلمانی تولید شده، 18 پروانه دارد و می‌تواند با سرعت حدودا 100 کیلومتر بر ساعت پرواز کند.

پیش از این، کد این پهپاد vc200 بود، اما در حال حاضر این پهپاد از یک پک باتری لیتیومی برای تامین انرژی مورد نیاز خود استفاده می‌کند و به همین دلیل مسئولان نام آن را ولوکوپتر 2 X گذاشته‌اند.

باتری این پهپاد در 120 دقیقه به‌صورت کامل شارژ می‌شود. ظاهر این پهپاد نسبت به نسخه قبلی اسپورت‌تر شده و صندلی‌ آن راحت‌تر شده است. این پهپاد در صورتی که با سرعت 70 کیلومتر بر ساعت پرواز کند می‌تواند مسافتی حدود 27 کیلومتر را طی کند. این پهپاد به کمک یک صفحه لمسی و یک دسته خلبانی هدایت می‌شود و می‌تواند به‌صورت عمودی پرواز کرده و فرود بیاید و هیچ‌گونه آلودگی‌ ندارد.

شرکت ای-ولو، سازنده این پهپاد، در 30 مارس (10 فروردین) یک تست اختصاصی انجام داده است و حال قصد دارد این تست را به‌صورت عمومی و در یک پرواز سه دقیقه‌ای همراه با سرنشین انجام دهد. تولید و طراحی این پهپاد حدود 6 سال زمان برده است و در صورت تست‌های موفق می‌تواند به رویای پرواز روزانه با وسیله شخصی تحقق ببخشد.

برچسب‌ها: تکنولوژیخلاقیت
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.