جذب سرمایه جدید استارتاپ کارچین
اولین جذب سرمایه سال ۹۹؛ ۸

جذب سرمایه جدید استارتاپ کارچین

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۹/۰۱/۲۹ - ۱۶:۱۰ | ۳ دقیقه

کارچین با معرفی توکن کارنسی (CarNC) از محصول اولیه خود رونمایی کرد.

نوپانااستارتاپ کارچین که یک پلتفرم ارائه خدمات تاکسی اینترنتی مبتنی بر فناوری بلاکچین است موفق به جذب دور تازه‌ای از سرمایه شد. این استارتاپ که در یک سال گذشته در حال توسعه نسخه اولیه محصول (MVP) خود بوده اعلام کرد با پیوستن چند سرمایه‌گذار فرشته (Angel Investor) در ابتدای سال ۹۹ موفق شده است بخش دیگری از سرمایه مورد نیاز برای رونمایی از محصول اولیه خود را تامین کند.

 به گفته مهدی زیودار، مدیر سرمایه‌پذیری کارچین، منابع تخصیص‌یافته به استارتاپ کارچین طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده که در سپیدنامه این استارتاپ درج شده؛ برای آماده‌سازی و راه‌اندازی نسخه اولیه کارچین هزینه خواهد شد. زمان این راه‌اندازی هم آنگونه که زیودار اعلام کرده، تابستان امسال خواهد بود.

همچنین زیودار خاطر نشان کرد: «به‌زودی شاهد آغاز برنامه‌های پیش از لانچ کارچین به‌منظور جذب سرویس‌دهندگان، اتصال‌گران، رانندگان و مسافران خواهیم بود. از ویژگی‏های جذاب این استارتاپ بلاکچینی، وجود توکن کارنسی است که حلقه و محور خلق ارزش و اتصال بخش‌های مختلف کارچین به یکدیگر خواهد بود.»

لازم به ذکر است تا پیش از این، شرکت سرمایه‌‏گذاری خطرپذیر رایان‌ونچر، شرکت رستاک میدیا سپهر، استارتاپ جابه‌جا و شرکت ایکب به عنوان سرمایه‌گذار و شرکای تجاری به استارتاپ کارچین پیوسته بودند.

کارچین یک سیستم حمل‌و‌نقل اینترنتی است که به کمک زیرساخت فناوری بلاکچین علاوه بر امکان مشارکت و سهامداری تمام بازیگران در پلتفرم و کسب منفعت از افزایش ارزش آن طی زمان، با ایجاد بستری ضدانحصاری و ایجاد فضایی رقابتی بین سرویس دهندگان و رانندگان باعث کاهش شدید کارمزدها و تعیین رقابتی قیمت‏های سفر خواهد شد.

برچسب‌ها: بلاکچینجذب سرمایهحمل‌و‌نقل اینترنتیکارچیناستارتاپتوکن کارنسی
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.