گزارش اقدامات کرونایی به رئیس جمهوری ارائه شد
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری ۸

گزارش اقدامات کرونایی به رئیس جمهوری ارائه شد

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۷:۳۴ | ۳ دقیقه

سورنا ستاری از ارائه گزارش اقدامات انجام شده توسط معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به رییس‌جمهوری خبر داد

نوپانا به نقل از مرکز ارتباطات واطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری: معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری به پیگیری تلفنی رئیس جمهوری از نتایج اقدامات انجام شده در کمیته مقابله با کرونای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: در این پیگیری توضیح اقدامات انجام شده به استحضار رئیس جمهور رسید.

ستاری افزود: پیگیری امور مربوط به حوزه علم و فناوری در جهت مقابله با ویروس کرونا و تجهیزات و ملزومات پزشکی ساخته شده توسط شرکت های دانش بنیان و کارآزمائی بالینی و بهره برداری داروهای جدید در حالت ساخت مورد تاکید قرار گرفت.

به گفته معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، کمیته مشترک علمی ما بین وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی با معاونت علمی و فناوری تشکیل شده که در حال حاضر ده‌ها پروژه پژوهشی مشترک تعریف شده است و بزودی نتایج برخی از آنها مشخص خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به اینکه تاکید و درخواست رئیس جمهور بر اینکه هرچه زودتر باید ماهیت این ویروس مشخص شود ادامه داد: همچنین بر شناخت تاثیرگذاری و عملکرد این ویروس در افراد مختلف تأکید شد.

ستاری با تأکید بر این که می بایست حمایت از شرکت های دانش بنیان و محققینی که در مقابله با ویروس کرونا مشغول به کار شده اند صورت گیرد، افزود: همچنین مطالعات جدی در مقابله با این ویروس باید انجام شود. این کار توسط شرکت های دانش بنیان آغاز شده است و با شتاب مطلوبی ادامه می یابد.

در گزارش ستاری آمده است: پروتکل های جدید درمانی با هماهنگی وزارت بهداشت برای مقابله با ویروس کرونا در حال انجام است؛ همچنین اقداماتی در راستای مطالعات بالینی زیر نظر این وزارتخانه با اخذ گواهی مربوط از کمیته اخلاق پزشکی صورت گرفت.

برچسب‌ها: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوریکرونا را شکست می‌دهیمکرونارئیس جمهورسورنا ستاری
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.