قراردادهای دانش‌بنیان معافیت بیمه‌ای دریافت کردند
رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری: ۸

قراردادهای دانش‌بنیان معافیت بیمه‌ای دریافت کردند

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۲:۰۸ | ۳ دقیقه

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با امضای تفاهم‌نامه‌های مختلف با سازمان‌ها و ارگان‌های مرتبط با حوزه شرکت‌های دانش بنیان، سعی دارد تا مسائل مرتبط با حوزه کاری آنها را مرتفع سازد. بیمه یکی از این مسائل است.

نوپانا به نقل از پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری: پرویز کرمی رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در اینباره گفت: در یکی از این تفاهم‌نامه‌ها که میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان تأمین اجتماعی به امضاء رسید، مقرر شد تا در راستای تسهیل کسب‌وکار شرکت‌های دانش‌بنیان، کلیه قراردادهای دانش‌بنیان که به تأیید معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور می‌رسند، از پرداخت ضرایب حق بیمه قراردادها معاف گردند.

ثبت درخواست

وی در ادامه گفت: شرکت‌هایی که متقاضی استفاده از این معافیت هستند، می‌توانند با مراجعه به سامانه Reg.daneshbonyan.ir درخواست خود را به همراه متن قرارداد و نامه اعلام پایان پروژه ارسال کنند.

ارزیابی

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، افزود: پس از ارزیابی قرارداد و در صورت انطباق آن با فعالیت‌های دانش‌بنیان شرکت، نامه تأیید معافیت از ضرایب، توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای شعبه موردنظر در سازمان تأمین اجتماعی ارسال خواهد شد.

ایجاد تسهیلات

 کرمی اضافه کرد: قراردادهای معرفی‌شده، منحصراً در خصوص موضوعات دانش‌بنیان مورد تایید و با معرفی معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور بوده و سایر قراردادهای منعقده شرکت‌ها و مؤسسات مزبور طبق مقررات جاری سازمان و با رعایت قانون تامین اجتماعی محاسبه و مطالبه خواهد شد.

مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، افزود: در زیست بوم کار آفرینی فناورانه سعی معاونت بر این بوده است، که  با ایجاد تسهیلات در زمینه بیمه، مالیات، صادرات و واردات، ...... روند فعالیت شرکت‌‎های دانش بنیان را تسهیل کند.

برچسب‌ها: پرویز کرمی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوریسازمان تامین اجتماعیشرکت‌های دانش‌بنیانبیمه شرکت‌های دانش بنیان
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.