گزارش مراکز حمایت از استارتاپ‌ها
به همت تکراسا منتشر شد ۸

گزارش مراکز حمایت از استارتاپ‌ها

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۰:۴۳ | ۲ دقیقه

در طی سال‌های گذشته تعداد زیادی شتاب‌دهنده در ایران شروع به فعالیت کرده‌اند. با توجه به نبود تجربه قبلی در راه‌اندازی شتاب‌دهنده‌ها در کشور، این مراکز با مشکل‌های متعددی روبرو بوده و هستند.

نوپانا به نقل از تکراسا: تحقیق پیش رو با بررسی مراکز حمایت از استارتاپ‌ها در جهان سعی بر انتقال دانش و تجربه‌های بین‌المللی در این حوزه داشته است. این مراکز در طی سال‌های گذشته تغییرهای متعددی در ساختار، مدل شتاب‌دهی و مدل درآمدی داشته‌اند. آگاهی از این تغییرها، تجربه‌های جهانی و بومی‌سازی آن با توجه به شرایط ایران می‌تواند راهگشای شتاب‌دهنده‌ها و مراکز حمایت از استارتاپ در ایران باشد. با توجه به اقبال برخی از فعالان صنعت به استارتاپ استودیو، این مراکز نیز در این تحقیق بررسی شده‌اند.

فرآیند و منابع تهیه گزارش

انجام پروژه‌های تحقیقاتی بسیار سخت و زمان‌بر است. تحقیق پیش رو با بررسی بیش از ۱۲ گزارش جهانی معتبر مانند GALI ،GUST GAN و بیش از ۵۲ منبع دیگر انجام شده است. گزارش «مراکز حمایت از استارتاپ‌ها» حاصل ۵۱۰ ساعت تحقیق و ۱۶۰ ساعت طراحی بوده است.

از مجموعه‌های «۱۰۰ استارتاپ» به عنوان یاور تحقیقاتی و چاپی، «حوزه امور بانوان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری»، «مرکز شتاب‌دهی نوآوری» و «هم‌آوا» به عنوان یاور چاپی این تحقیق تشکر می‌کنیم. بدون حمایت یاوران تکراسا انجام چنین پروژه‌ای ممکن نبود. از طریق لینک زیر می‌توانید فایل باکیفیت گزارش را دانلود کنید.

دانلود فایل گزارش مراکز حمایت از استارتاپ‌ها

برچسب‌ها: شتابدهندهاستارتاپمرکز رشدگزارش مراکز حمایت از استارتاپ‌ هااستارتاپ استودیو
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.