حضور فعال شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه پلاست استانبول
با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ ۸.۵

حضور فعال شرکت‌های ایرانی در نمایشگاه پلاست استانبول

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۶:۴۵ | ۴ دقیقه

نمایشگاه پلاست اوراسیا ۲۰۱۹ استانبول در ۱۱ سالن و در دو بخش مواد خام و ماشین آلات صنعتی با حضور ۱۰۴۸ شرکت در حوزه پلاستیک در حال برگزاری است.

نوپاناحضور شرکت‌های ایرانی در این نمایشگاه محسوس است به طوری‌که در ورودیه نمایشگاه نام ایران در کنار دو کشورچین و هندوستان جدایی از باقی کشورها به عنوان اسپانسرهای اصلی به چشم می خورد. ۳۲ شرکت ایرانی به همراه ۳ انجمن ملی پلیمر، مستربچ و صنایع پلاستیک همگن نمایندگان ایران در اورسیا پلاست استانبول هستند.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه بولنت اونال مسئول برگزاری نمایشگاه، یاووز اراغلو رئیس هیات مدیره PAGEV  و حسن بیوک دد معاون وزیر صنایع کشور ترکیه سخنرانی کردند.

بولنت اونال به اهمیت صنعت پلاستیک اشاره کرد و گفت: «ابعاد پلاستیک و پلیمر در زندگی مردم از حیات تا ممات را در برمیگرد تا جاییکه بسیاری از محصولات پزشکی بستگی صد در صدی به پلیمر دارد.»

در ادامه یاووز اراغلو رئیس هیات مدیره PAGEV دنیای بدون محصولات پلاستیکی را امکان پذیر دانست و بیان کرد: «وجود چنین دنیایی برای ما هزینه‌های بسیار زیادی خواهد داشت به عنوان مثال جایگزینی بطری‌های پلیمری آب با بطری‌های شیشه‌ای افزایش ۱۰ برابری قیمت بطری‌های آب را به همراه خواهد داشت.»

نکته قابل توجه این نمایشگاه حضور ۶ شرکت دانش بنیان در غرفه مرکز فناوری‌های پیشرفته ایران ترکیه است که نسبت به ارائه توانمندی‌های خود اقدام کردند، شرکت‌های پارسا پلیمر شریف، شرکت فن آور آمیزه پیشرفته، شرکت پادنا پلیمر، شرکت بن افزار، شرکت نیرومند پلیمر پارس و شرکت آریا پلیمر پیشگام شرکت‌هایی هستند که با حمایت مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی برای شناخت بازارهای جهانی و افزایش صادرات در این نمایشگاه حضور یافته اند.

گزارش تصویری نمایشگاه پلاست اوراسیا ۲۰۱۹ استانبول

برچسب‌ها: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوریشرکت‌های دانش‌بنیانشرکت‌های فناورنمایشگاه پلاست اوراسیا ۲۰۱۹ استانبولپلاست اوراسیاپلیمر
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.