استارتاپ کارپایه، سامانه‌ای هوشمند برای کمک به اشتغال کشور
اپلیکیشنی برای اشتغال‌زایی جوانان ۸

استارتاپ کارپایه، سامانه‌ای هوشمند برای کمک به اشتغال کشور

توسط زهرا زارع | ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ - ۱۶:۱۹ | ۴ دقیقه

نشست خبری معرفی نسخه جدید اپلیکیشن کارپایه در تاریخ ۳۰ مهرماه برگزار شد.

نوپانامحمدامین صمدی، بنیان‌گذار و مدیرعامل کارپایه درباره این مجموعه گفت: «کارپایه با اتصال مستقیم و بدون کارمزد کارفرمایان و صاحبان کسب‌وکار به کارجویان و متخصصان در کمتر از یک سال، ۲۵۰هزار کاربر دارد که حدود چهار هزار نفربه شغل ثابت و پنج هزار نفر به شغل پاره‌وقت رسیده‌اند.»

صمدی ادامه داد: «مدل کسب‌وکار ما مثل تاکسی‌‌های آنلاین، لوکیشن محور و منطقه‌ای است. به این صورت که شما می‌توانید نیروی متخصص مورد نظر خود را تا شعاع ۵کیلیومتری خود پیدا کنید.»

به گفته صمدی یکی از مزیت‌های این سامانه امکان دورکاری است و دیگر نیازی نیست بعضی مشاغل در نزدیکی شما باشند. کارهایی که نیاز به حضور فیزیکی فرد نیست، فرد متخصص در مناطق دیگر حتی در شهرها و شهرستان‌های دور افتاده هم می‌تواند به فعالیت خود ادامه دهد. همچنین هدف از راه‌اندازی کارپایه، وجود چالش و نیازمندی افراد بیکار به اشتغال در جامعه بود.

او گفت: «کارجویان در پنل شخصی خود پنج تخصص و مهارت را ثبت می‌کنند تا برای کارفرمایان نمایش داده شود. همچنین آن‌ها امکان فعالیت به عنوان تاکسی اینترنتی را نیز دارند.»

مدیرعامل کارپایه ادامه داد: «کارجویان برای ثبت‌نام باید یک پروسه تایید ۲مرحله‌ای را سپری کنند. همچنین امکان گزارش تخلفات، مسدودسازی و پیگیری مشکلات احتمالی نیز به نسخه جدید کارپایه اضافه شده است.»

به گفته صمدی شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌توانند از طریق پنل سازمانی خود برای جذب نیروی کارآمد آگهی استخدام درج کنند. علاوه بر این کمپین درآمدزایی برای معرفی نیروهای متخصص بیشتر به سامانه کارپایه راه‌اندازی شده است.

صمدی در پاسخ به سوال خبرنگار نوپانا مبنی بر چگونگی امکانات این استارتاپ برای کارجویان، پاسخ داد: «کارجویان یک کارت ویزیت مجازی دریافت می‌کنند که مهارت‌های او در آن ثبت شده است. کارجو می‌تواند شرح و رزومه کارها، قیمت دستمزد، توضیحات بیشتر و ... را در آن‌جا ثبت کند تا کارفرمایان بتواند امکان بررسی و انتخاب داشته باشد. همچنین کارجویان در سامانه پنل سازمانی امکان انتخاب کارفرما را نیز دارند.»

برچسب‌ها: استخداماشتغال‌زاییاستارتاپکارپایهاپلیکیشن شغل‌یابی
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره زهرا زارع

زهرا زارع

زهرا زارع، دانش‌آموخته کارشناسی شیمی کاربردی از دانشگاه آزاد علوم پزشکی است. او فعالیت رسانه‌ای و مطبوعاتی خود در حوزه کارآفرینی را با وب‌سایت علمی تحلیلی نوپانا آغاز کرده است.