رویداد انقلاب هوش مصنوعی در آمازون
آکادمی دیجی‌کالا برگزار می‌کند: ۸

رویداد انقلاب هوش مصنوعی در آمازون

توسط نیما ذبیح‌اله‌زاده | ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ - ۱۴:۰۱ | ۴ دقیقه

دکتر روح‌الله رحمانی، مدیر نوآوری دیجی‌کالا از تجربیات خود در زمینه هوش مصنوعی می‌گوید.

نوپاناهوش مصنوعی، به هوشی که یک ماشین در شرایط مختلف از خود نشان می‌دهد، گفته می‌شود و یک راه برای افزایش قدرت انسان است. پیشرفت‌های روزافزون این فناوری، آن را به موضوعی پرطرفدار در دهه‌های اخیر تبدیل کرده است. افراد زيادی تصور می‌كنند که در آينده ربات‌ها و ماشين‌ها، جايگزين انسان‌ها در کارهای مختلف خواهند ‌شد. این دیدگاه سبب شده است که مردم عادی به عنوان یک تهدید به این تکنولوژی نگاه کنند؛ اما هوش مصنوعی آمده است تا زندگی انسان را ساده‌تر کند، در تصمیم‌گیری‌های پیچیده به او کمک کند و باعث افزایش بهره‌وری، کارایی و دقت فعالیت‌های او شود.

تلفیق این تکنولوژی با چهره انسانی، باعث جذب افراد بیشتری به این فناوری شده است. هوش مصنوعی را باید فناوری‌ای تصور کرد که از حجم زیاد داده در دنیای مدرن امروز یاد می‌گیرد، زبان ما را می‌فهمد، پاسخ می‌دهد و دنیا را به روش ما درک می‌کند!

دکتر روح‌الله رحمانی، مدیر سابق برنامه در شرکت مایکروسافت و آمازون که اکنون در ایران به عنوان معاون نوآوری شرکت دیجی‌کالا و رئیس هیئت مدیره دیجی‌کالا نکست فعالیت می‌کند، کارگاهی با موضوع «انقلاب هوش مصنوعی» خواهد داشت.

رحمانی که مدرک دکتری خود را از دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس آمریکا گرفته است و سابقه کار در بزرگ‌ترین شرکت‌های دنیا را دارد، قصد دارد روز پنج‌شنبه ۲۸ شهریور از ساعت ۹ الی ۱۲ تجربیات خود در این حوزه را به اشتراک گذارد. این رویداد در مرکز نوآوری دیجی‌کالانکست در کارخانه نوآوری آزادی برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق سایت ایوند برای شرکت در این رویداد ثبت‌نام کنند.

برگزارکننده این کارگاه آموزشی، آکادمی دیجی‌کالا است که رسالت آن انتقال دانش به افراد مختلف به کمک مدیران ارشد گروه دیجی‌کالا و شرکت‌های بزرگ دیگر با هدف ایجاد انطباق میان صنعت و دانش است.

برچسب‌ها: هوش مصنوعیدیجی‌کالانکستآکادمی دیجی‌کالاروح‌الله رحمانیآمازونانقلاب هوش مصنوعی
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره نیما ذبیح‌اله‌زاده

نیما ذبیح‌اله‌زاده

نیما ذبیح‌اله‌زاده، دانش‌آموخته مهندسی پزشکی است. او از سال ۱۳۹۳ به عنوان دبیر باشگاه‌های مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد انتخاب شده و تاکنون نشریات وگروه‌های دانشجویی زیادی را در این رشته سامان بخشیده است. او هم‌اکنون رهبری استارت‌آپ MacZooo mirror را به‌ عهده دارد.