ارتباطات امروز یکی از ضروری ترین نیازهای جامعه بشری است
محمد جواد آذری جهرمی: ۸

ارتباطات امروز یکی از ضروری ترین نیازهای جامعه بشری است

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۸/۰۵/۱۵ - ۱۱:۱۰ | ۶ دقیقه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سیاست دولت را حمایت از مجموعه استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان دانست و گفت: در این راستا تاکنون بیش از هزار مجموعه در کشور ثبت نام کرده اند که فرآیند اجرایی شدن آنها در حال انجام است.

نوپانا به نقل از ایلنا: محمدجواد آذری جهرمی در پنجمین جلسه شورای با بیان اینکه سیاست دولت بر حمایت از مجموعه استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان است، افزود:  تاکنون بیش از از ۱۰۰۰ مجموعه استارت آپی در کشور ثبت نام کردند و فرایند اجرایی شدن آنها در حال اجراست.

آذری جهرمی از راه اندازی سامانه زنجیره حمایت از کسب ‌کار نوپا در آینده نزدیک خبر داد ‌گفت : با رونمایی از حوزه های ۱۳ کیلومتر فیبر نوری برای تقویت ارتباطات ، پوشش جاده ای تربت حیدریه به مشهد به نسل ۳ خواهد رسید.

وی افزود : ما در شرایط جنگ اقتصادی هستیم و باید در برابر مشکلات بایستیم و لازمه ایستادگی، مجاهدت های مسئولان است .

وی در مورد مشکلات ایرانسل در روستاها تاکید کرد: جلسات متعددی برگزار شده تا مشکل آنتن دهی های ایرانسل هم در جاده ها و نقاط کور رفع شود.

وی افزود : در آینده ما شاهد اقتصاد دیجیتال بجای اقتصاد نفتی خواهیم بود و فضای مجازی تاثیرگذارترین فضا خواهد بود.

وی بیان کرد: وجود ارتباطات امروز یکی از ضروری‌ترین نیازهای جامعه بشری است، امروز مردم علاوه بر داشتن زیرساخت‌های ارتباطاتی نیاز به ابزار استفاده از این زیرساخت‌ها هم هست و برنامه ما در وزارتخانه حمایت از تولید ملی و عرضه گوشی‌های داخلی و ارزان قیمت و با کیفیت به مردم است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از برنامه‌های وزارتخانه مطبوعش برای این حوزه انتخابیه خبر داد و گفت: ۱۳ کیلومتر فیبرنوری تا پایان سال در تربت حیدریه اجرا خواهد شد و همچنین ارتقای سیستم ارتباطاتی محور تربت حیدریه به مشهد مقدس از نسل دوم به نسل سوم و همچنین کلنگ اداره پست شهرستان زاوه در هفته‌ آینده توسط مدیرکل پست استان خراسان رضوی به زمین زده خواهد شد.

آذری جهرمی ادامه داد: برندینگ زعفران، پسته و سایر محصولات شاخص کشاورزی و حذف واسطه‌ها و دلالان از مزایای ارتباطات است و امروز دیگر روش‌های سنتی جوابگو نیست و باید به سمت اقتصاد دیجیتال و فناوری ارتباطات رفت و این امر نیازمند حمایت و نگاه ویژه مسئولین به شرکت‌های دانش بنیان در حوزه کشاورزی است.

آذری جهرمی با بیان اینکه این سه شهرستان دارای ظرفیت توسعه گردشگری هستند افزود: اقدامات زیادی در یک سال گذشته توسط اپراتور همراه اول در این منطقه از نظر زیر ساخت های شهری و روستایی انجام شده است.

آذری جهرمی تاکید کرد: توجه جدی به اینترنت روستایی ، توسعه ارتباطات با نگاه توسعه اقتصادی و اشتغال می تواند محرک بزرگی برای اشتغال مناطق محروم باشد .

آذری جهرمی بیان کرد :از مجموع ۲۴ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار در کشور حدود‌۱۹ هزار روستا عملیاتی به اینترنت متصل شده بودند ‌و عمده مشکلاتی نیز وجود داشت که با پیگیری های انجام شده روستاهای متصل به اینترنت بیس از ۸ هزار روستا است .

وی افزود : راهبرد اصلی وزارت ارتباطات این است که‌ در پژوهش وتقویت تولیدات داخلی با کمک مردم ‌شرکت های دانش بنیان به رونق اقتصادی کشور کمک کند .

آذری جهرمی در خصوص مشکلات آنتن دهی ایرانسل در روستاها بیان کرد: درمورد مشکلات ایرانسل در روستاها جلسات متعددی برگزار شده تا مشکل آنتن دهی خط های ایرانسل هم جاده ها و هم نقاط کور رفع شود.

برچسب‌ها: محمد جواد آذری جهرمیوزارت ارتباطات‌ و فناوری‌اطلاعاتجنگ اقتصادیتربت حیدریهاستارتاپ
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.