در شرایط اقتصادی نابسامان، نمایشگاه الکامپ امسال بزرگتر از پارسال برگزار شده است
رییس سازمان نظام صنفی: ۸

در شرایط اقتصادی نابسامان، نمایشگاه الکامپ امسال بزرگتر از پارسال برگزار شده است

توسط پیمان گل‌وردی | ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ - ۲۲:۵۶ | ۵ دقیقه

محمدباقر اثنی عشری، رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در نشست خبری این سازمان در الکامپ به سوالات از خبرنگاران پاسخ داد.

نوپانامحمدباقر اثنی عشری در نشست خبری الکامپ با اشاره به اینکه این سازمان بزرگترین تشکل خصوصی کشور است و بیش از هفده هزار عضو داد، گفت:«در شرایط اقتصادی نابسامان، نمایشگاه الکامپ امسال بزرگتر از پارسال برگزار شده است. علی‌رغم افزایش هزینه‌ها نسبت به سال گذشته و دو تا سه برابری شدن هزینه‌ها، سازمان نصر هزینه‌های مشارکت را افزایش نداده و هزینه‌ها تقریبا همانند تعرفه سال گذشته باقی مانده است.»

اثنی عشری با اشاره به این موضوع که استارتاپ ها حدود ۲۵ درصد از نمایشگاه را تشکیل داده اند، افزود:« بخش الکام استارز از بخش‌های زیان ‌ده نمایشگاه برای ما است. هزینه‌های برگزاری و برپایی سالن آنها از هزینه شرکت‌های بزرگ تامین می‌شود. با وجود اینکه این بخش از بخش‌های پربازدید است اما امکان جداسازی آن وجود ندارد. جدا ازمبحث هزینه ها؛ شرکت‌های بزرگ و استارتاپ ها در کنار هم یک زیست بوم موفق را تشکیل می‌دهند و هر دو اهرم و مکمل یکدیگرند. در این راستا علاقه مندیم از توان‌های شرکت‌های بزرگ برای توسعه شرکت‌های کوچک استفاده کنیم و این کار با جداسازی محقق نخواهد .»

او در پاسخ به این سوال که با وحود اینکه الکامپ ۲۲ سالن دارد نمایشگاه اینوتکس که ۲ سالن بیشتر ندارد و سه هفته قبل از این نمایشگاه برپا شده بود را در دل خود جای نمی دهد؟ و آیا برای همکاری با اینوتکس برنامه ای دارند؟ گفت:«فقط نمایشگاه ایتونکس نیست و تلکام هم جزیی از همین نمایشگاه‌هاست. سرفصل های این نمایشگاه‌ها و برگزارکنندگان نیز متفاوتند.اما واقعیت اینجاست که آی تی روبه روز گسترش پیدا می کند و هر روز فصل های مشترک بیت این سه نمایشگاه بیشتر و بیشتر می شود. بنابر تمکامک این اوصاف ما محدودیتی در زمنیه همکاری مشترک نداریم. »

حیدری مدیر اجرایی الکامپ در تکمیل صحبت های رییس سازمان نظام صنفی افزود: «ما هیچ رقابتی با هیچ نمایشگاهی نداریم. معتقدیم برای ارایه سرویس و خدمات بهتر برای متقاضیان باید متمرکز شده و کنار هم باشیم. امسال نیز در نامه ای به مسیولین اینوتکس عنوان کردیم که دو نمایشگاه همزمان غیر از این که توان استارتاپ ها را کم کند،هیچ سودی برای استارتاپ ها سودی ندارد اما پاسخی دریافت نکردیم.»

نمایشگاه الکامپ امسال از ۲۷ الی ۳۱ تیرماه در محل دائمی نمایشگا‌ه بین‌المللی برگزار خواهد شد و بازدیدکنندگان می‌توانند با کد elecomp2019 از تخفیف ۴۰ درصدی برای مسیر رفت و برگشت خود با سرویس حمل و نقل هوشمند اسنپ استفاده نمایند. ضمن اینکه پارکینگی در درب شمالی نمایشگاه برای ماشین های اسنپ تدارک دیده شده است.

برچسب‌ها: نمایشگاه بین المللی الکامپالکامپاستارتاپمحمدباقر اثني عشریسازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشورنمایشگاه اینوتکس
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره پیمان گل‌وردی

پیمان گل‌وردی

پیمان گل‌وردی دانش‌آموخته مهندسی پزشکی است. او از سال ۱۳۹۳ به‌عنوان مدیر اجرایی باشگاه مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد تهران‌جنوب برگزیده شده است و با فعالیت در زمینه مهندسی پزشکی هم‌اکنون مدیریت روابط عمومی استارت‌آپ Maczooo mirror را بر عهده دارد.