توسعه همکاری صندوق شکوفایی و سازمان فضایی با برگزاری رویداد فناورانه
سیاوش ملکی‌فر مطرح کرد: ۸

توسعه همکاری صندوق شکوفایی و سازمان فضایی با برگزاری رویداد فناورانه

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۸/۰۴/۱۰ - ۲۰:۴۳ | ۴ دقیقه

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به برگزاری گردهمایی سه روزه شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های حوزه فضایی از روز ۱۶ تیرماه جاری گفت: در حاشیه این رویداد تفاهم‌نامه همکاری با سازمان فضایی به منظور افزایش همکاری‌ها منعقد خواهد شد.

نوپانا به نقل از ایسنا، با اشاره به برگزاری گردهمایی سه روزه شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های حوزه فضایی، افزود: طی سه روز برگزاری این رویداد که به همت صندوق نوآوری و شکوفایی و با همکاری سازمان فضایی ایران و پژوهشکده فضایی ایران برگزار می‌شود، نیازهای فناورانه حوزه فضایی، خدمات مکان‌محور شهری وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و نیرو و سازمان منابع طبیعی استان چهارمحال و بختیاری ارائه خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها می‌توانند طرح‌های خود برای برآورده کردن این نیازها در این رویداد را ارائه کنند، اظهار کرد: در حاشیه این رویداد، نمایشگاهی از محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های حوزه فضایی برپا خواهد شد. برگزاری نشست‌های تبادل فناوری بین طرف عرضه و تقاضای فناوری از دیگر برنامه‌های جنبی این رویداد است.

ملکی‌فر، برگزاری کارگاه‌های آموزشی مرتبط با کسب و کارهای فضایی و سنجش از دور، پنل بررسی فرصت‌ها و چالش‌های کسب و کارهای فضایی و نشست انتقال تجربه بین شرکت‌های دانش‌بنیان را از دیگر برنامه‌هایی دانست که در قالب این رویداد برپا می‌شود.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی زمان برگزاری این رویداد حوزه فضایی را از ۱۶ تا ۱۸ تیرماه جاری ذکر کرد و یادآور شد: در روز پایانی این رویداد و در مراسم اختتامیه، ۱۸ تیرماه، تفاهم‌نامه همکاری بین صندوق نوآوری و شکوفایی و سازمان فضایی ایران امضا خواهد شد.

به گفته وی این رویداد با حضور دکتر علی وحدت رئیس هیأت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر مرتضی براری معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فضایی، دکتر سعید صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی و مدیران سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی مرتبط و مدیران صندوق‌های پژوهش و فناوری برگزار خواهد شد.

ملکی‌فر با اشاره به نحوه انتخاب طرح‌های عرضه شده در این رویداد فناورانه، گفت: پیش از برگزاری این رویداد طی جلسات کارشناسان و مدیران صندوق نوآوری و شکوفایی با شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه فضایی، خدمات صندوق برای آنها تشریح شد، ضمن آنکه برخی طرح‌های پیشنهادی شرکت‌ها بررسی شده است و شرکت‌ها درخواست خود را برای دریافت خدمات و تسهیلات، به صندوق نوآوری و شکوفایی ارائه کرده‌اند.

برچسب‌ها: صندوق نوآوری و شکوفاییاستارتاپشرکت‌های دانش‌بنیاناستارتاپ‌های فضاییسازمان فضایی ایرانسیاوش ملکی فر
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.