تابلوی بازار استارت‌آپ‌ها در فرابورس باز شد
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار: ۶.۵

تابلوی بازار استارت‌آپ‌ها در فرابورس باز شد

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۵/۱۲/۲۳ - ۱۱:۰۰ | ۵ دقیقه

آغاز معاملات شرکت‌های کوچک و متوسط موجب توسعه آنها و کسب سود سرمایه‌گذاران می‌شود.

نوپانا به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا): شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: طی سالیان گذشته شرکت‌های کوچک و متوسط در بورس اوراق بهادار کمتر مورد توجه قرار گرفته اند؛ اما وضعیت آنان در فرابورس متفاوت بوده است. به طوری که درجهت توانمندسازی شرکت‌های کوچک و متوسط اهم از شرکت‌های دانش‌بنیان اقدامات قابل توجهی در دستور کار قرار گرفت. همچنین باید اعلام کرد که در سال جاری شرکت‌های و شرکت‌های کوچک و متوسط، معاملات خود را آغاز کرده‌‌اند.

وی  همچنین در خصوص مزیت این شرکت‌ها نیز اظهار داشت: شرکت‌های کوچک و متوسط از مزیت‌ها و قابلیت‌های بالایی برخوردار هستند و از جمله مزیت‌های این شرکت‌ها می‌توان به کسب سودآوری بالا برای سرمایه‌گذاران اشاره کرد.  

تامین راحتتر منابع مالی

بنا به گفته رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، بازار شرکت‌های کوچک و متوسط برای اشخاصی که در حوزه دانش و فناوری فعالیت می‌کنند یک فرصت قابل توجه برای تأمین مالی محسوب می‌شود.

محمدی تصریح کرد: با باز شدن تابلو بازار شرکت‌های کوچک و متوسط در فرابورس شرکت‌هایی که به طور استارت‌آپ و هایتک فعالیت می‌کنند می‌توانند از مزایای این بازار به نحو مطلوب بهره‌مند شوند. ما معتقد هستیم که با قرار گرفتن صندوق‌های جسورانه، تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های با تکنولوژی و فناوری بالا امکان پذیر می‌شود.

وی گفت: همگان باید توجه داشته باشند که این پروژه بالغ بر دو سال مورد پیگیری مداوم قرار گرفته است و پیشتر، ایده آن در بورس مورد توجه قرار گرفت. با این همه تمامی نقاط مثبت و منفی آن به دقت بررسی شده است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه به طور مشخص در حال حاضر این معاملات در فرابورس ایران انجام می‌شود، افزود: پیش‌تر، شرکت‌های کوچک و متوسط برای تامین منابع مالی خود با مشکلاتی مواجه بودند به طوری‌که بانک‌ها به دلیل نبود اعتبار لازم در حساب و شناخته نبودن این شرکت‌ها به آنان وام اعطا نمی‌کردند، اما با قرار گرفتن نام آنان در تابلوی فرا بورس علاوه بر دریافت وام نه تنها شناخته شده محسوب می‌شوند بلکه برندسازی و تمامی فعالیت‌هایشان شامل صادرات راحت‌تر در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی درباره ارزش‌گذاری دستاورد‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌هاگفت: به طور حتم با قرار گرفتن نام این شرکت‌ها در تابلو دارایی‌های فکری، دستاوردها و اختراعات این شرکت‌ها به بهترین نحو ممکن ارزش‌گذاری خواهد شد که این مهم خود به توسعه این شرکت‌ها کمک شایانی خواهد کرد.

برچسب‌ها: شرکتاستارت‌آپبازارفرابورس
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.