چالش‌های حوزه استارت‌آپ ایران
در کنفرانس مدیریت فناوری و نوآوری تشریح شد ۸

چالش‌های حوزه استارت‌آپ ایران

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۷/۰۹/۲۱ - ۱۳:۱۳ | ۲ دقیقه

معاون سیاست‌گذاری و توسعه معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری با بیان این‌که ۴ تا ۵ میلیون فارغ‌التحصیل دانشگاهی باید به جریان اقتصادی کشور متصل شوند، گفت: حوزه استارتاپ کشور با ۵ چالش مواجه است.

نوپانا به نقل از ایسنا، دکتر مهدی الیاسی امروز در کنفرانس مدیریت فناوری و نوآوری با اشاره به چالش وجود ۴ تا ۵ میلیون فارغ‌التحصیل دانشگاهی در کشور افزود: این تعداد تحصیلکرده دانشگاهی باید به جریان اقتصادی کشور متصل شوند که تحقق این امر مستلزم هماهنگی میان نهادهای مختلف است.

وی ادامه داد: در سال‌های اخیر افرادی که توانسته‌اند وارد اکوسیستم نوآوری کشور شوند، دارای سبک رفتار جدیدی بودند.

الیاسی اکوسیستم کارآفرینی و نوآوری ایجاد شده در کشور را مطلوب و افتخارآمیز توصیف کرد و یادآور شد: ولی این به معنای نبود مشکل در این حوزه نیست.

معاون سیاست‌گذاری و توسعه معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری در عین حال از پنج چالش حوزه استارتاپ خبر داد و گفت: متمرکز شدن در حوزه‌های خدماتی و عدم توجه به ورود به حوزه‌های مبتنی بر فناوری، عدم ورود اکوسیستم‌های استارتاپی به حوزه‌های اولویت‌دار و عدم تعریف صحیح از تنش اجزای اکوسیستم مالی از جمله چالش‌های حوزه استارتاپ کشور است.

وی مهیا نبودن بسترها و محیط کسب و کار و دور ماندن اکوسیستم از بافت شهری و عدم استفاده از زیر ساخت‌ها را از دیگر چالش‌های این حوزه نام برد. 

برچسب‌ها: مهدی الیاسی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوریاستارت‌آپاکوسیستم استارت‌آپیکنفرانس مدیریت فناوری و نوآوری
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.