راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان است
احمد امیرآبادی فراهانی در ديدار با مديرعامل صندوق كريمه: ۸

راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان است

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۷/۰۹/۰۵ - ۱۲:۰۰ | ۳ دقیقه

عضو هیئت‌رئیسه مجلس عدم ارتباط بین شرکت‌های دانش‌بنیان با واحدهای صنعتی را حلقه مفقوده بخش صنعت در کشور دانست و گفت: در شرایط فعلی کشور مهم‌ترین راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی و معیشتی حاکم در جامعه توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان است.

نوپانا به نقل از روابط عمومی صندوق کریمه، احمد امیرآبادی فراهانی عصر امروز در دیدار با اعضای صندوق پژوهش و فناوری کریمه با اشاره به اهمیت شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار داشت: در شرایط فعلی کشور مهم‌ترین راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی و معیشتی حاکم در جامعه توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان است.

وی با بیان اهمیت شرکت‌های دانش‌بنیان در حل معضل بیکاری فارغ‌التحصیل شدگان دانشگاهی افزود: توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان و تقویت پارک‌های علم و فناوری برای رفع بخشی از مشکل بیکاری فارغ‌التحصیل شدگان دانشگاهی ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: عدم ارتباط بین شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز علمی با واحدهای صنعتی و تولیدی حلقه مفقوده بخش صنعت در کشور است، شرکت‌های دانش‌بنیان باید این حلقه گمشده را از بین ببرند.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه ارتباط و اعتماد درستی هنوز بین مراکز علمی و بخش‌های تولیدی شکل نگرفته و هیچ‌کدام از دو طرف به ظرفیت‌های بالقوه همکاری و تعامل با یکدیگر شناخت صحیحی ندارند.

امیرآبادی تأکید کرد: مسیر رفع و حل مشکلات کشور با توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری قابل‌حل و مدیریت است، دولت باید قوانین تصویب‌شده در مورد شرکت‌های دانش‌بنیان را به نحو شایسته‌ای اجرا کند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طرح بازنشستگی مدیران یکی از طرح‌های موفقی بوده که می‌تواند زمینه‌های به فعل رسیدن استعدادهای جوانان را ایجاد کند، جوانان نسبت به مدیران بازنشسته دارای قدرت ریسک‌پذیری بالاتری هستند.

وی با اشاره به برخی از مشکلات موجود در کشور بیان کرد: در حال حاضر اشتغال، ازدواج و مسکن سه مشکل عمده و اساسی جوانان کشور بوده که با توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری بخشی از مشکلات جوانان تحصیل‌کرده و دانشگاهی مرتفع می‌شود.

برچسب‌ها: قمصندوق پژوهش و فناوری کریمهشرکت‌های دانش‌بنیانمشکلات اقتصادیاحمد امیرآبادی فراهانیعضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامینماینده قم در مجلس شورای اسلامی
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.