نیازمند فراکسیون استارت‌آپ‌ها در مجلس هستیم
نماینده نیشابور در مجلس شورای اسلامی: ۸

نیازمند فراکسیون استارت‌آپ‌ها در مجلس هستیم

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۱:۱۰ | ۳ دقیقه

نماینده نیشابور در مجلس شورای اسلامی گفت: نیازمند ایجاد فراکسیون پارک‌های علم و فناوری و استارت‌آپ‌ها در مجلس شورای اسلامی هستیم.

نوپانا به نقل از مهر، هاجر چنارانی بعدازظهر دوشنبه در حاشیه نشست با مسئولان پارک علم و فناوری نیشابور درجمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشحالیم طی سال های گذشته در صنایع دفاعی کشور خصوصا صنایع موشکی توفیقات زیادی داشته ایم. 

وی افزود: اگر رشد قابل توجهی در صنعت خودرو می داشتیم قطعا وضعیت بازار خودرو اینگونه نبود و باید گفت صنعت خودروی ایران متاسفانه هر روز کندتر از قبل شده و  خودروهای داخلی تکنولوژوی های روز دنیا را ندارند. 

نماینده نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: تلاش های زیادی درراستای تولید خودرو ملی انجام دادیم اما با شروع تحریم ها ، تمام پارکینگ ها پر از خودرو های غیرملی شد و متاسفانه امروز باعث شرمندگی است که برخی خودروها به دلیل نبود قطعات کوچک در پارکینگ ها انبار شده اند و این نشان دهنده عدم خودکفایی است. 

وی بیان کرد: باید دغدغه اصلی کشور به سمت شرکت های دانش بنیان حرکت کند تا بتوانیم برای انسان هایی که فکر مبتکر و ایده های خلاق دارند فضایی را فراهم آوریم تا خودشان را پیدا کنند و سپس وارد شهرک های صنعتی کشور شوند. 

چنارانی گفت:جوانان ایرانی ایده های بسیار خلاقی دارند که می توان از این قابلیت و ظرفیت ها در راستای رسیدن به خودکفایی  کشور استفاده کرد.باید به جوانان مبتکر که ایده های خلاقی دارند مجال داده شود تا بتوانند ایده هایشان راعملی کنند. 

نماینده نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی افزود: ایران در فضای رقابتی نیازمند بازار فروش جدی بوده و جوانان می توانند در این عرصه کمک فراوانی کنند. 

وی گفت: نیازمند وجود فراکسیون پارک های علم وفناوری و استارتاپ ها در مجلس شورای اسلامی هستیم تا به صورت تخصصی و ویژه در این حوزه کارکرده و مشکلات  را بررسی کند.

برچسب‌ها: مجلس شورای اسلامیاستارت‌آپخلاقیتایدهشرکت‌های دانش‌بنیانهاجر چنارانیفراکسیون استارت‌آپ‌هاپارک علم و فناوری نیشابورنیشابور
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.