عینک هوشمند ۱۰۰۰ دلاری که پیامک‌ها را روی شیشه عینک نشان می‌دهد
برای پر کردن شکاف بین تکنولوژی و سنتی؛ ۸

عینک هوشمند ۱۰۰۰ دلاری که پیامک‌ها را روی شیشه عینک نشان می‌دهد

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۷/۰۸/۱۲ - ۱۱:۴۵ | ۳ دقیقه

استارتاپ کانادایی ادعا کرد عینک هوشمند روزانه ساخته است که به الکسای آمازون وصل شده و ضمن نشان دادن تقویم، پیامک‌ها را برایتان می‌خواند.

نوپانا به نقل از خبرآنلاین، درحالی‌که مدت‌زمان زیادی از عرضه گوگل گلس و عینک هوشمند Spectacles گذشته، اما اقبال عمومی نداشته‌اند و حالا شاید عینک جدید Fucals بتواند شکاف میان عینک معمولی و عینک‌های هوشمند کم اقبال را پر کند.

از طریق عینک فوکالز می‌توان مسیج‌ها را روی شیشه عینک دید، از طریق دستور صوتی الکسا به آنها پاسخ داد، آپدیت لحظه‌ای آب و هوا را داشت، مسیریابی کرد، تاکسی آنلاین اوبر سفارش داد، یادآوری تقویم را فعال کرد و ابزار هوشمند خانگی را کنترل و مدیریت کرد.

علاقه‌مندان به این عینک می‌توانند به طور حضوری به دو مکان در تورنتو و بروکلین مراجعه کرده واز نزدیک با قابلیت‌های فوکالز آشنا شوند. کاربران همچنین می‌توانند از لنزهای طبی یا غیر طبی هنگام سفارش عینک دلخواه در فروشگاه استفاده کنند.

شاید در نگاه اول این عینک زشت به نظر رسیده و در مقایسه با عینک‌های موجود در بازار قدیمی به نظر برسد اما یک مینی پروژکتور با کیفیت کنار دسته عینک تعبیه شده است که دیتا را روی شیشه عینک می‌اندازد. سایر سازندگان از تکنیک‌های مشابه برای نمایش دیتا استفاده کرده‌اند اما کیفیت فوکالزرا نداشته‌اند. در واقع آنها سعی کرده‌اند تا یک ال سی دی را داخل شیشه عینک تعبیه کنند و کاری که استارتاپ کانادایی انجام داده این بوده که کاملا آن را فیت کرده است.

مورد دیگر اینکه می‌توانید فعالیت هوشمند ساعت را متوقف کرده و به صورت عادی از عینک استفاده کنید. فوکالز که با یک بار شارژ  18 ساعت جواب می‌دهد، از طریق بلوتوث به گوشی اندرویدی یا آیفون وصل می‌شود.

5656

برچسب‌ها: عینک هوشمنداستارت‌آپالکسا آمازونگوگل گلس
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.