استارت‌آپ ها و کسب‌و‌کارهای نوپای استان فارس حمایت می‌شوند
با امضا یک تفاهمنامه؛ ۸

استارت‌آپ ها و کسب‌و‌کارهای نوپای استان فارس حمایت می‌شوند

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۷/۰۸/۰۹ - ۱۱:۳۱ | ۴ دقیقه

با هدف شناسایی و تجاری سازی استارت آپ ها، تفاهم نامه ای بین اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس و شرکت مهرآفرینان گراد پاسارگاد به امضا رسید.

نوپانا به نقل از روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، مهرداد سهرابی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در مراسم امضا این تفاهم نامه گفت: طبق این تفاهم نامه دو طرف متعهد شدند به منظور گسترش، همفکری و همکاری در جهت حمایت از شرکت های دانش بنیان و نوپای فاوای استان همکاری کنند.

مدیرکل ICT فارس اظهار کرد: ایجاد یک شغل در صنعت نیاز به 500 میلیون تومان سرمایه‌گذاری دارد، اما در حوزه IT، دانش فرد با زیرساختی که می‌تواند اینترنت یا شبکه‌های اینترنتی باشد، به راحتی شغلی را ایجاد و ایده ای را تبدیل به ثروت می‌کند.

سهرابی با اعلام اینکه از برنامه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حمایت از این نوع فعالیت‌ها و کسب و کارهای نوپا است و تاکید کرد: درصدد هستیم در استان فارس این ظرفیت‌ها را به خوبی شناسایی و حمایت کنیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در پایان خاطرنشان کرد: با اجرای این تفاهم نامه ارایه خدمات پساشتاب دهی به استارت آپ ها و کسب و کارهای نوپای استان فارس سرعت یابد. 

در ادامه فروغان مدیرعامل کنسرسیوم گراد نیز با بیان اینکه گراد کنسرسیومی متشکل از چند شرکت تخصصی حوزه توسعه کسب و کار است، گفت: راهبرد اصلی این کنسرسیوم  توسعه و سرمایهگذاری بر روی کسب و کارهای نوآورانه و احترام و ارتقای سطح نیروی انسانی متخصص، متعهد و آموزش نیروی انسانی توانمند در حوزههای مختلف است.

فروغان افزود: با امضای این تفام‌نامه کنسرسیوم گراد با بهره‌گیری از توان نیروی انسانی متخصص، به سرمایه‌گذاری در حوزه کسب وکارهای نوآور و فناورانه و استارت‌آپ‌های حوزه فناوری اطلاعات در استان فارس خواهد پرداخت.

بر اساس این تفاهم نامه، شرکت مهرآفرینان گراد پاسارگاد موظف شد استارت آپ های معرفی شده از جانب اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس را پس از بررسی مدل کسب و کار، آنالیز کرده و مشاوره لازم را جهت ورود به بازار هدف ارائه دهد.

همچنین ارائه خدمات نرم افزاری و زیرساختی به استارت آپ ها، کمک به تجاری سازی آن ها، ارتباط دهی استارت آپ ها به ارگان ها و سازمان های دولتی و خصوصی از دیگر زمینه های همکاری ذکر شده در  این تفاهم نامه است.

برچسب‌ها: استارت‌آپاداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارسشرکت مهرآفرینان گراد پاسارگادتفاهم نامهمهرداد سهرابی
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.