بهترین استارت‌آپ‌های منطقه، ایرانی هستند
سورنا ستاری گفت: ۸

بهترین استارت‌آپ‌های منطقه، ایرانی هستند

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۱۲:۰ | ۲ دقیقه

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با تاکید بر این که دولت از ورود به کسب و کار شرکتهای دانش‌بنیان اجتناب کند، گفت: دانشجویان آذربایجان غربی توانایی حل مشکلات علمی استان را دارند.

نوپانا به نقل از ایسنا، سورنا ستاری در جلسه جمع‌بندی سفر به استان آذربایجان غربی، افزود: آذربایجان غربی دارای یکصد دانشجو و بیش از ۳ هزار  عضو هیات علمی است و دانشگاهیان استان توانایی حل تمامی مشکلات علمی استان را دارند.

ستاری با اشاره به اینکه مسئولان دانشگاهی آذربایجان غربی به دانشجویان اعتماد کنند تا شاخص نوآوری استان ارتقاء یابد، تصریح کرد: اگر نیروی انسانی نوآور محیطی برای رشد نداشته باشند، معضل فرار مغزها رخ خواهد داد.

رئیس بنیاد ملی نخبگان با تاکید بر اینکه نیاز اصلی کسب و کار کشور وابسته نبودن به دولت است، اظهار کرد: پارک‌های علم وفناوری جدید رویکرد خصوصی دارند و بخش خصوصی در آنها سرمایه‌گذاری می‌کنند، ولی متاسفانه در آذربایجان غربی پارک علم وفناوری در مراحل اولیه رشد است.

ستاری با بیان اینکه دولت از ورود به کسب و کار شرکتهای دانش‌بنیان اجتناب کند، خاطرنشان کرد: در اکوسیستم دانش‌بنیان استان باید کارآفرینی یک ارزش باشد و استخدام دولتی کمترین جایگاه را داشته باشد.

وی تصریح کرد: بهترین استارتاپ‌های منطقه، ایرانی هستند و در حوزه بیوتکنولوژی قدرت منطقه هستیم.

برچسب‌ها: استارت‌آپسورنا ستاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوریآذربایجان غربیافتتاح مرکز رشد واحدهای فناور آذربایجان غربیشاخص نوآوریبهترین استارت‌آپ‌های منطقه
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.