رسانه‏‌ها نقش مهمی در اکوسیستم نوآوری دارند
در دیدار با مدیرکل صداوسیمای مرکز قم مطرح شد: ۸

رسانه‏‌ها نقش مهمی در اکوسیستم نوآوری دارند

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۷/۰۷/۲۲ - ۲۰:۱۴ | ۴ دقیقه

علیرضا باباخان گفت: «صداوسیما می‌تواند مردم را به سمت سرمایه‌گذاری در اکوسیستم نوآوری سوق دهد.»

نوپانا به نقل از روابط عمومی صندوق کریمه، علیرضا باباخان در بازدید حجت‌الاسلام والمسلمین لطفی نیاسر مدیرکل صدا و سیما قم از پارک علم و فناوری قم اظهار داشت: برای رونق اقتصاد و تولید در هر منطقه‌ای نیاز به یک اکوسیستم مالی است که صندوق پژوهش و فناوری کریمه قم این زمینه مالی را برای فعالان اقتصادی در قم فراهم می‌کند.

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری کریمه قم افزود: در طول سه سال و نیمی که صندوق پژوهش و فناوری کریمه قم فعالیت داشته محدوده فعالیت‌‌های خود را به قم محدود نکردیم و این صندوق به فعالان اقتصادی در ۲۸ استان تسهیلات مالی اعطا کرده است.

باباخان تصریح کرد: ۱۲۶۰ شرکت فناور و دانش‌بنیان از خدمات و تسهیلات مالی صندوق پژوهش و فناوری کریمه قم در کشور استفاده کردند که این عملکرد با توجه به محدوده فعالیت این صندوق بسیار خوب ارزیابی می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه صندوق پژوهش و فناوری کریمه قم توجه بسیار زیادی به جوانگرایی و استفاده از نیروی خلاق جوان در کادر خود دارد ادامه داد: میانگین سنی کارکنان در این صندوق ۲۸ سال است و ما همواره سعی کردیم که با استفاده از انرژی این جوانان گام مهمی در خدمت به اقتصاد کشور برداشته باشیم.

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری کریمه قم با بیان اینکه رسانه‌ نقش مهمی در اکوسیستم اقتصادی دارد بیان کرد: رسانه‌ها می‌توانند جهت‌دهی خوب و روشنی در زمینه فعالیت‌های اقتصادی داشته و مردم را به سمت سرمایه‌گذاری در این زمینه سوق دهند.

باباخان با بیان اینکه از آنجایی که شهرهای دیگر توانایی سرمایه‌گذاری در زمینه شرکت‌های دانش‌بنیان ندارند حدود ۷۵ درصد هزینه‌های اکوسیستم‌اقتصادی و شرکت‌های دانش‌بنیان در شهرهای تهران و البرز مصرف می‌شود، گفت: ذخیره مالی صندوق پژوهش و فناوری کریمه قم یک میلیارد تومان است اما این موسسه توانایی فعالیت با مبلغ بیش از ۱۰ میلیارد تومان را در زمینه شرکت‌های دانش بنیان دارد.

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری کریمه خاطرنشان کرد: اگر صندوق پژوهش و فناوری کریمه قم بیش از پیش مورد عنایت رسانه‌ها و صدا و سیما قرار گیرد می‌تواند به ما کمک کند که در جذب منابع مالی و خدمت در زمینه شرکت‌های دانش‌بنیان موفق‌تر عمل کنیم.

برچسب‌ها: قمنوآوریاستارت‌آپسرمایه‌گذاریعلیرضا باباخانصندوق پژوهش و فناوری کریمه قمرسانهپارک علم و فناوری قم
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.