تاسیس اولین فراصندوق سرمایه گذاری کشور با همکاری دانشگاه آزاد
معاون پژوهشی دانشگاه خبرداد: ۸

تاسیس اولین فراصندوق سرمایه گذاری کشور با همکاری دانشگاه آزاد

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۷/۰۷/۱۱ - ۱۰:۴۴ | ۲ دقیقه

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از راه اندازی اولین فرا صندوق سرمایه‌گذاری در کشور با همکاری این دانشگاه خبر داد.

نوپانا به نقل از مهر، بیژن رنجبر با بیان اینکه برای اولین بار در کشور فراصندوق سرمایه‌گذاری FOF راه اندازی شده است، گفت: این فراصندوق با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی، بنیاد برکت و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی شد.

وی با بیان اینکه در سال ۲۰۱۷ در جهان حدود ۱۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری برای استارت آپ ها انجام شده، خاطرنشان کرد: اگر حمایت مالی صحیحی از استارت آپ ها صورت گیرد، تحقق اقتصاد مقاومتی امکان پذیر خواهد شد.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اظهار داشت: راه اندازی این فراصندوق می تواند کمک شایانی به شرکت های نوپا کند.

رنجبر با بیان اینکه راه اندازی این صندوق در شورای اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی تصویب شد، خاطرنشان کرد: مراحل اولیه تاسیس آن انجام و مقرر شده این فراصندوق با بودجه ۱۰ هزار میلیارد ریال در سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت شود.

وی تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی بنا دارد تا با راه اندازی این صندوق به تمام شرکت های علم و فناوری در کشور به ویژه شرکت های نوپا در دانشگاه آزاد اسلامی کمک کند.

برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامیسرمایه‌گذاریبورسفراصندوق سرمایه‌گذاریشرکت‌های علم و فناوریبیژن رنجبر
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.