فیسبوک دیگر به ترامپ برای انتخابات سال ۲۰۲۰ کمک نخواهد کرد
به ضرر دونالد ترامپ و تیم شبکه‌های اجتماعی او؛ ۸

فیسبوک دیگر به ترامپ برای انتخابات سال ۲۰۲۰ کمک نخواهد کرد

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۷/۰۷/۰۲ - ۱۶:۴۵ | ۴ دقیقه

کمپانی فیسبوک اعلام کرد در انتخابات آینده‌ی ریاست جمهوری که قرار است سال ۲۰۲۰ برگزار گردد، کمک کمتری به ترامپ خواهد کرد.

نوپانا به نقل از دیجیاتو، فیسبوک در انتخابات سال ۲۰۱۶ از ترامپ پشتیبانی به عمل آورده بود که کمک شایانی به رییس جمهور فعلی به حساب می‌آمد.

البته شرکت یاد شده هنوز پشتیبانی فنی و آموزش‌های اولیه را به کمپین‌های کاندیدا‌ها و ارگان‌های طرفداری سیاسی ارائه خواهد داد اما دیگر قصد ندارد مانند انتخابات سال ۲۰۱۶ نفرات متخصص خود را به مقر کمپین کاندیدا‌ها بفرستد و پشتیبانی استراتژیک از آنها به عمل آورد.

در عوض مدیران اجرایی فیسبوک ادعا کرده اند که در حال فعالیت بر روی وب سایت تبلیغات سیاسی خود هستند تا بتوانند به کمپین‌ها مشاوره رایگان ارائه دهند. 

این مسئله می‌تواند به ضرر دونالد ترامپ و تیم شبکه‌های اجتماعی او تمام شود چرا که در سال ۲۰۱۶ تعدادی از کارکنان فیسبوک را در اختیار داشت و از انها کمک می‌گرفت. گفته شده این نفرات پیام‌های تبلیغاتی را به شکل مناسبی برای شبکه‌های اجتماعی تنظیم می‌کردند و به همین روش میلیون‌ها رای دهنده از فضای مجازی برای ترامپ به ارمغان آورده‌ بودند.

برد پارسکال مدیر بخش امور دیجیتال و شبکه‌های اجتماعی ترامپ در انتخابات سال ۲۰۱۶ که جدیداً رئیس ستاد انتخاباتی سال ۲۰۲۰ نیز لقب گرفته است، در این مورد گفته بود:«کارکنان فیسبوک هفته‌ای چند بار به مقر تبلیغاتی ترامپ سر می‌زدند و مرا در تایین استراتژی درست راهنمایی می‌کردند.  از این من باور دارم ترامپ از طریق توییتر با مردم صحبت می‌کرد اما استفاده از فیسبوک بود که موجب شد در انتخابات برنده شود.»

صبحت‌های وی موجب شد که قانونگزاران ایالات متحده از فیسبوک درباره‌ی این مسئله توضیح بخواهند. سخنگویان این شبکه احتماعی اذعان داشتند که طی انتخابات جنجالی سال ۲۰۱۶ به کمپین تبلیغاتی دو طرف پشنهاد پشتیبانی مشابه داد. آنچه تفاوت‌ها را رقم زد این بود که ترامپ از این پیشنهاد استقبال به عمل آورد در حال که کلینتون آن را نپذیرفت.

برچسب‌ها: فیسبوکترامپ حمایتشبکه اجتماعیfacebookانتخابات ریاست جمهوری آمریکا
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.