موسس علی‌بابا بازنشسته می‌شود
همزمان با جشن تولد ۵۴ سالگی: ۸

موسس علی‌بابا بازنشسته می‌شود

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۷/۰۶/۱۷ - ۱۰:۱۲ | ۵ دقیقه

جک ما (Jack Ma) کارآفرین و موسس شرکت دانش بنیان علی‌بابا در مصاحبه با مجله نیویورک‌تایمز (New York Times) اعلام کرد که روز دوشنبه بازنشسته خواهد شد.

نوپانا به نقل از ایسنا، جک ما (Jack Ma) کارآفرین، صنعتگر و مدیر ارشد اجرایی چینی است، که گروه دانش‌بنیان علی‌بابا را تأسیس نمود. وی در حال حاضر به‌عنوان مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره گروه علی‌بابا فعالیت می‌کند.

این کارآفرین چینی در مصاحبه با مجله نیویورک‌تایمز (New York Times ) اعلام کرد که روز دوشنبه بازنشسته خواهد شد و مدیریت ارشد اجرایی علی‌بابا را برای همیشه کنار خواهد گذاشت. تاسیس علی‌بابا، جک ما را با ثروت ۴۰ میلیارد دلار به ثروتمندترین مرد چین تبدیل کرد.

وی روز دوشنبه در جشن تولد ۵۴ سالگی خود مدیریت این شرکت را ترک خواهد گفت.

 "ما" در جوانی سه بار در آزمون ورودی دانشگاه چینی رد شد. در نهایت، در مؤسسه دبیری هانگزو که در حال حاضر به عنوان دانشگاه هانگزو شناخته می‌شود رفت و در سال ۱۹۸۸ با رشته دبیری انگلیسی فارغ‌التحصیل شد. وی پس از فارغ‌التحصیلی، مدرس انگلیسی و تجارت بین‌المللی در دانشگاه هانگزو دیانزی شد.

جالب است که این مرد چینی پس از فارغ‌التحصیلی برای فعالیت در ۳۰ شغل مختلف اقدام کرد که در همه آن‌ها رد شد.  به عنوان مثال، مجموعه رستوران‌های کی اف‌ سی جک ما را در دورانی که به دنبال شغل برای خود بود، به علت قد کوتاه و لاغر اندام بودنش استخدام نکرد.

گروه علی بابا در سال ۱۹۹۹ در آپارتمان مدیر عامل امروز این شرکت جک ما در پکن افتتاح شد. جک ما در خصوص تاسیس علی‌بابا توضیح می‌دهد: یک روز در سانفرانسیسکو در کافی شاپ نشسته بودم و فکر می‌کردم که اسم علی بابا خوبه و هنگامی که گارسون آمد از وی پرسیدم علی بابا را می‌شناسی؟جواب داد بله می‌شناسم، پرسیدم در موردش چه می‌دانی؟ گفت علی بابا و ۴۰ دزد و من گفتم آره خودشه! به خیابان رفتم و از عابران که از ملیت‌های مختلفی چون هندی، آلمانی، چینی، ژاپنی و ... بودند همین سؤال را پرسیدم و همگی همان جواب را دادند. علی بابا به راحتی تلفظ می‌شود و در همه جهان نیز شناخته شده‌ است.

گروه علی‌بابا (Alibaba Group) یک شرکت تجارت الکترونیک چینی است در زمینه‌هایی چون: فروشگاه اینترنتی، یک سیستم خرده فروشی، و رایانش ابری فعالیت می‌کند.

علی‌بابا همواره به آمازون چین معروف بوده است.

این شرکت برای اولین بار در سال ۲۰۰۱ به سودآوری رسید. وب‌سایت علی‌بابا جزء معروف‌ترین سایت‌های دنیا است که به ارائه کالا به مردم می‌پردازد.

برچسب‌ها: علی‌بابااستارت‌آپدانش‌بنیانبازنشستگیجک ماjack ma
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.