هلدینگ‌ها، سرمایه‌گذاری در حوزه نوآوری را تقویت کنند
علاقه‌مندی فرابورس به استارت‌آپ‌ها ۸

هلدینگ‌ها، سرمایه‌گذاری در حوزه نوآوری را تقویت کنند

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۷/۰۵/۰۶ - ۱۰:۳۵ | ۵ دقیقه

مدیرعامل فرابورس نوآوری را یکی از مولفه‌های اقتصاد دانش‌بنیان برشمرد و گفت: مادامی که دانش شما ارزش اجرایی نداشته باشد، ثروتی هم در پی نخواهد داشت و برعکس اگر بتوان آن را اجرایی کرد درآمد و ثروتی که در پی آن به وجود می‌آید رشد و توسعه اقتصادی را نیز رقم خواهد زد.

نوپانا به نقل از آرمان اقتصادی، در آیین امضای این تفاهم‌نامه که میان امیر هامونی، مدیرعامل فرابورس و احسان وحیدی‌فرد مدیرعامل گروه صنایع بهشهر صورت گرفت، دو طرف بر گسترش همکاری‌های دو جانبه تاکید و عنوان کردند: دسترسی آسان‌تر «وصنا» به بازار سرمایه و ارتقای توانمندی‌های این مجموعه و شرکت‌های معرفی‌شده توسط آن در زمینه‌های دانش مالــی، قوانین و مقررات و فرصت‌ها و تهدیدهای موجود در بازار سرمایه از دیگر اهدافی‌ است که در این تفاهم‌نامه مدنظر قرار گرفته است.

در این مراسم مدیرعامل فرابورس با اشاره به اینکه مجموعه بهشهر جزو اولین هلدینگ‌های بورسی است که در حوزه نوآوری و سرمایه‌گذاری در این بخش پیش‌قدم شده، عنوان کرد: امیدوارم سایر هلدینگ‌ها ‏نیز این مسیر را ادامه دهند؛ چرا که لازمه پیشرفت و توسعه هر چه بیشتر یک مجموعه در تمامی اشکال آن و حفظ مزیت‌های رقابتی‌اش، مجهز کردن خود به سلاح دانش و نوآوری است.

هامونی همچنین نوآوری را یکی از مولفه‌های اقتصاد دانش‌بنیان برشمرد و گفت: مادامی که دانش شما ارزش اجرایی نداشته باشد، ثروتی هم در پی نخواهد داشت و برعکس اگر بتوان آن را اجرایی کرد درآمد و ثروتی که در پی آن به وجود می‌آید رشد و توسعه اقتصادی را نیز رقم خواهد زد.

از سوی دیگر مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری صنایع بهشهر با تاکید بر اینکه این مجموعه از ابتدای تاسیس به دنبال آن بوده که یک گروه پیشرو باشد، گفت: در تلاشیم تا در حوزه دانش‌بنیان ‏نیز موفق عمل کنیم و هدف ما به عنوان یک شرکت سرمایه‌گذاری این است که ‏برای استارت‌آپ‌ها به ویژه استارت‌آپ‌‌های حوزه فین‌تک تامین منابع کنیم و با سرمایه‌گذاری‌هایی که از این طریق صورت‌ می‌گیرد جوان‌های فعال ‏در حوزه دانش‌بنیان بتوانند درآمدزایی و خلق ثروت کنند.‏

در این میان مفاد این تفاهم‌نامه که در ۱۰ ماده و ۵ تبصره تنظیم شده و به مدت سه سال از تاریخ امضای آن معتبر بوده و در صورت عدم اعلام خاتمه همکاری در پایان این دوره از سوی طرفین دوباره تمدید می‌شود، شامل موضوعاتی اعم از حوزه‌های همکاری و تعهدات طرفین، مدت تفاهم‌نامه، نحوه اجرا و نظارت بر آن و … است.

از طرف دیگر موضوع تفاهم‌نامه همکاری میان فرابورس و گروه صنایع بهشهر فراهم کردن امکان بازاریابی شرکت‌های قابل واگذاری و آماده فروش تحت مدیریت یا معرفی‌شده از سوی «وصنا»، مشارکت در فرایندهایی که تامین مالی شرکت‌های هدف «وصنا» را از طریق بازارها و ابزارهای فرابورس تسهیل می‌کند و همکاری به منظور انتشار فهرست و عرضه یکجای سهام شرکت‌های هدف از طریق بازار سوم فرابورس است. ضمن آنکه مواردی همچون شفاف‌سازی اطلاعات و افزایش مشارکت گروه صنایع بهشهر و شرکت‌های هدف آن در بازار سرمایه و همکاری فرابورس و «وصنا» با رویکرد استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها و تجارب بین‌المللی در زمینه‌هایی که استفاده از ابزارهای نوین تامین مالی را به منظور توسعه مالی بخش خصوصی تسهیل می‌کند، از دیگر موضوعاتی است که در این تفاهم‌نامه در دستور کار طرفین قرار دارد.

برچسب‌ها: فرابورسسرمایه‌گذاریسرمایه‌گذاری خطرپذیراستارت‌آپهلدینگ های سرمایه گذاری
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.