حمایت از کسب‌وکارهای نوپای همگرا شتاب می‌گیرد
با حمایت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی؛ ۸

حمایت از کسب‌وکارهای نوپای همگرا شتاب می‌گیرد

توسط پیمان گل‌وردی | ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۶:۴۳ | ۳ دقیقه

نوپاهای فناوری‌های همگرا عنوان فراخوانی است که توسط مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا معاونت علمی منتشر شد.

نوپانا به نقل از مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فراخوان نوپاهای فناوری‌های همگرا از اواسط اردیبهشت ماه امسال، توسط مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا معاونت علمی منتشر شد. در این فراخوان شتابدهنده‌ها، مراکز نوآوری و صندوق‌های سرمایه گذاری به عنوان حامیان توسعه کسب و کار و فناوری حضور دارند و با  محورهای گوناگونی را مبتنی بر  علاقه مندی آن‌ها به جذب استارت آپ و سرمایه گذاری بر روی آن‌ها ارائه کرده‌اند. در سوی دیگر استارت آپ‌های این حوزه می‌توانند در زمینه این محورها طرح‌های خود را ارائه دهند.

با توجه به ارتباط فناوری‌های همگرا به حوزه‌های نانو، زیست، ارتباطات و علوم شناختی، ستادهای مرتبط با این فناوری‌ها نیز به عنوان حامی فراخوان در این برنامه حضور دارند. از جمله این ستادها می‌توان به ستاد توسعه فناوری نانو، زیست فناوری، علوم شناختی، مواد و ساخت پیشرفته، انرژی و ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان اشاره کرد.

این فراخوان تا پایان مردادماه 1397 آماده پذیرش طرح‌های استارت آپ‌های علاقه مند به فعالیت در این حوزه است. علاقه مندان می‌توانند با مراجعه به وبسایت مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا در این فراخوان ثبت نام و طرح‌های نوآورانه خود را رسال کنند.

بر اساس این گزارش، این فراخوان با اهدافی همچون آشناسازی جوانان با فرآیند توسعه فناوری و محصول، شناسایی استارتاپ های فعال در حوزه فناوری های همگرا و معرفی آنها به شتابدهنده ها و مراکز حامی توسعه محصول، به هم رسانی فناوران، سرمایه گذاران و توسعه دهندگان کسب و کار به منظور تجاری‌سازی محصولات نوآورانه منتشر شده است. انتشار این فراخوان یک فرصت عالی برای استارتاپ های حوزه فناوری های همگرا است. در این فراخوان استارتاپ ها این امکان را پیدا می کنند تا با ثبت و معرفی ایده استارتاپی خود پس از طی کردن مراحل داوری بتوانند فعالیت خود را در مجموعه هایی که حاضرند از آنها حمایت کنند ادامه دهند.

برچسب‌ها: فناوری همگرااستارت‌آپ‌های حوزه فناوری همگرااستارت‌آپکسب‌وکارهای نوپای همگرافراخوان نوپاهای فناوری‌های همگرا
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره پیمان گل‌وردی

پیمان گل‌وردی

پیمان گل‌وردی دانش‌آموخته مهندسی پزشکی است. او از سال ۱۳۹۳ به‌عنوان مدیر اجرایی باشگاه مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد تهران‌جنوب برگزیده شده است و با فعالیت در زمینه مهندسی پزشکی هم‌اکنون مدیریت روابط عمومی استارت‌آپ Maczooo mirror را بر عهده دارد.