رقابت استارت‌آپ‌ها در مسابقه اینوتکس پیچ
نمایشگاه تخصصی نوآوری و فناوری ایران ۸

رقابت استارت‌آپ‌ها در مسابقه اینوتکس پیچ

توسط نیما ذبیح‎اله‎زاده | ۱۳۹۷/۰۴/۱۷ - ۱۹:۰۲ | ۵ دقیقه

نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۸، نمایشگاه تخصصی نوآوری و فناوری ایران طی روز‌های ۱۴ تا ۱۶ تیرماه ۱۳۹۷ در محل نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران برگزار گردید.

نوپانا: این نمایشگاه که به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پارک فناوری پردیس با شعار «شهر هوشمند، زندگی هوشمند» برپا گردید، شامل برنامه‎ها و بخش‎های متنوعی از جمله نمایشگاه رقابت استارت‌آپ‌ها در مسابقه اینوتکس پیچ بود.

نکته جالب توجه در این نمایشگاه ایجاد بخشی به عنوان پاویون زیرساخت‎های کسب‎وکار بود که نهادهای دولتی و عمومی مرتبط با فضای نوآوری و فناوری در آن حضور یافته بودند تا مراجعان از ساز وکار فعالیت‎ها و حمایت‎های احتمالی این مجموعه‎ها از فعالان بخش نوآوری و فناوری مطلع گردند. نهادهای مختلفی از پلیس فتا گرفته تا برخی از بانک‎ها و وزارت خانه‎ها در این بخش حضور فعالی داشتند.

اما اتفاق جالب توجهی که باعث رونق بیش از انتظار نمایشگاه گردید، حضور اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در پاویون زیرساخت‌هاي کسب‌وکار بود که با میزبانی از استارت‌آپ‌ها و علاقه‌مندان به نوآوری و فناوری فعالیت‎های اتاق تهران را که به تازگی در این بخش شروع شده است به اطلاع حاضرین در نمایشگاه رساند. علاوه بر این اتاق تهران با دعوت از اعضای خود جهت بازدید از این نمایشگاه به رونق هرچه بیشتر این نمایشگاه کمک شایانی نمود و باعث شد این نمایشگاه بیش از پیش به فضایی مناسب جهت آشنایی مدیران بنگاه‎های اقتصادی با توسعه‌دهندگان نوآوری و فناوری و جدیدترین ایده‎ها و استارت‌آپ‎ها، تبدیل شود.

به گفته امید هاشمی، مدیر کسب‌وکار نوین و توسعه خدمات اتاق تهران، در سال گذشته با توسعه فعالیت‎های اتاق در این بخش تعداد زیادی از کسب‎وکارهای نوین از خدمات عمومی اتاق بهره‎مند شده‎اند و امید است در سال جاری با توسعه فعالیت‎های تخصصی، گام‎هایی موثر در جهت توسعه اقتصاد نوآور با نزدیک شدن هرچه بیشتر تیم‎های جوان و نوآور به شبکه بزرگ کسب‎وکار در اتاق بازرگانی برداشته شود. هاشمی پس از حضور در مرحله داوری نهایی تیم‎های منتخب رویداد اینوتکس پیچ و هنگام اعطای جوایز عنوان کرد یکی از شاخص‎ترین برنامه‎های اتاق تهران در جهت توسعه بین‎المللی کسب‎وکارهای نوین در سال جاری حمایت از 18 تیم استارت‌آپی جهت حضور در نمایشگاه جیتکس دبی است. ایشان با اشاره به تفاهم‎نامه اتاق تهران با مرکز فن بازار ملی ایران عنوان کردند

استارت‌آپ‎های برتر نمایشگاه اینوتکس پیچ از شانس بالایی در انتخاب و اعزام به نمایشگاه جیتکس ۲۰۱۸ از طرف اتاق تهران برخوردارند. اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران به عنوان یکی از مهمترین مراجع در سازماندهی فضای کسب‎وکارها است که نقش موثری در نهادهای دولتی، تصمیم‏گیری‎های اقتصادی و توسعه کسب‎وکارها دارد. به نظر می‎رسد استقبال استارت‌آپ‎ها از غرفه اتاق تهران و کنجکاوی آنان از فعالیت‎های این نهاد مهم باعث شود تا بسیاری از این جوانان برای توسعه فعالیت‎های خود و سرمایه‎گذاری و همچنین رفع مشکلات کسب‎وکارها، به حمایت‎های اتاق امیدوار شوند. امید است اتاق تهران در بخش کسب‎وکارهای نوین نیز مانند بسیاری از بخش‎های سنتی، فعالیت‎های خود را گسترده کرده و به تحول و رونق بیش از پیش آنان کمک کند.

برچسب‌ها: اینوتکس ۲۰۱۸شهر هوشمنداستارت‌آپکسب‌و‌کارزندگی هوشمند
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره نیما ذبیح‎اله‎زاده

نیما ذبیح‎اله‎زاده

نیما ذبیح‌اله‌زاده، دانش‌آموخته مهندسی پزشکی است. او از سال ۱۳۹۳ به عنوان دبیر باشگاه‌های مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد انتخاب شده و تاکنون نشریات وگروه‌های دانشجویی زیادی را در این رشته سامان بخشیده است. او هم‌اکنون رهبری استارت‌آپ MacZooo mirror را به‌ عهده دارد.