گوگل مپس برای استفاده تجاری پولی شده است
رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار ۸

گوگل مپس برای استفاده تجاری پولی شده است

توسط نیما ذبیح‎اله‎زاده | ۱۳۹۷/۰۳/۲۹ - ۱۴:۱۳ | ۳ دقیقه

این مساله به طور حتم بر روی کسب‌و‌کارهای نوین که بر مبنای اینترنت است تاثیر می‌گذارد.

نوپانا، به نقل از ایلنا: رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم افزار در خصوص پولی شدن گوگل‌مپ و استفاده از خدمات آن و تاثیرگذاری آن بر روی کسب‌و‌کارهای اینترنتی گفت: این مساله به طور حتم بر روی کسب‌و‌کارهای نوین که بر مبنای اینترنت است تاثیر می‌گذارد. اما موضوعی که در اینجا مطرح است این است که این خدمات برای شرکت‌های تجاری و یا کسانی که از گوگل مپ استفاده تجاری می‌کنند پولی شده است و کاربران عادی همچنان می‌توانند رایگان از آن استفاده کنند.

محمدرضا طلایی ادامه داد: با توجه به تحریم‌های آمریکا علیه کشورمان، شرکت‌های ایرانی نمی‌توانند به طور مستقیم از گوگل درخواست خدمات‌دهی کنند و بر همین اساس باید از طریق سایر شرکت‌های اروپایی و آسیایی که دارای کردیت کارت هستند تحریم‌ها را دور بزنند و درخواست این سرویس  را از گوگل داشته باشند. البته این کار نیز ممکن است هزینه‌های مربوط به خودش را داشته باشد و حتی امکان‌پذیر نباشد اما به هر حال دیگر نمی‌توان از این امکان گوگل به طور رایگان استفاده کرد و شرکت‌های فناوری نوین باید فکر دیگری در این خصوص داشته باشند.

او تصریح کرد: وضعیت شرکت‌های فن‌آروی و آی‌تی ما مناسب است. دولت و معاونت فن‌آوری نیز حمایت‌های خوبی از فعالان کسب‌وکارهای نوین داشته‌اند اما باید خود را برای تحریم‌ها آماده کنند چیزی که مشخص است با وضعیت موجود شرایط خوبی در آینده در بحث تولید و صادرات نرم افزار نخواهیم داشت.

برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره نیما ذبیح‎اله‎زاده

نیما ذبیح‎اله‎زاده

نیما ذبیح‌اله‌زاده، دانش‌آموخته مهندسی پزشکی است. او از سال ۱۳۹۳ به عنوان دبیر باشگاه‌های مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد انتخاب شده و تاکنون نشریات وگروه‌های دانشجویی زیادی را در این رشته سامان بخشیده است. او هم‌اکنون رهبری استارت‌آپ MacZooo mirror را به‌ عهده دارد.