ایده‌های کاربردی در صنعت ساختمان حمایت می‌شود
رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین: ۸

ایده‌های کاربردی در صنعت ساختمان حمایت می‌شود

توسط نیما ذبیح‌اله‌زاده | ۱۳۹۷/۰۳/۱۰ - ۱۲:۰۶ | ۴ دقیقه

رئیس پارک علم و فناوری امام خمینی(ره) استان قزوین گفت: ضمن تفاهم با سازمان نظام مهندسی ساختمان از ایده های برتر و کاربردی در این صنعت برای تجاری شدن حمایت می کنیم.

نوپانا به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان قزوین، اولین نشست حمایت از ایده های کاربردی در صنعت ساختمان با همکاری نظام مهندسی ساختمان استان قزوین و پارک علم و فن آوری استان با هدف تجاری سازی ایده ها و تبدیل ایده به فن آوری در محل پارک علم و فن آوری استان برگزار شد.

در این نشست یوسف گرجی رئیس پارک علم و فناوری با اشاره به سابقه فعالیت های پارک در استان قزوین گفت: پارک های علم و فناوری و مراکز رشد وظایف و ماموریت خاص خود را دارند که وظیفه ما در پارک علم و فن آوری حمایت از نخبگانی است که قصد دارند دانش خود را به فناوری کاربردی و در ادامه تولید ثروت تبدیل کنند و اگر صاحب دانش بخواهد دانش خود را در راستای کاربرد و تولید در کشور به کار بگیرد مورد حمایت ما قرار خواهد گرفت.

گرجی در ادامه عمده کمک پارک علم و فناوری به استارتاپ ها را در قالب کمک مالی، تحقیقاتی، مشاوره بازاریابی ، دراختیار قراردادن مکان فعالیت و معرفی بازارهای قابل رشد دانست و افزود: تلاش می کنیم نتیجه کار به ایجاد اشتغال و سود اقتصادی تبدیل شود و حتی اگر صاحب یک ایده نتواند در داخل کشور کار خود را برای شروع انجام دهد راه کارهای ادامه فعالیت در خارج از کشور را نیز میتوانیم ایجاد کنیم.

در ادامه جلوخانی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین گفت: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین به عنوان پیشرو در کشور به دنبال ایجاد مرکز رشد در راستای تبدیل ایده ها به تکنولوژی و ثروت آفرینی در صنعت ساختمان است که در این راستا توانسته ایم به تفاهم نامه و توافق مناسبی با پارک علم و آفرینی دست یابیم و با توجه به سطح بالای علم و تجربه عملی که مهندسین ما دارند و همچنین فعالیتهای کارآفرینی که در قالب شرکتهای ساختمانی و یا به طور انفرادی داشته اند امیدواریم حرکت خوبی در زمینه شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ های اشتغال زا داشته باشیم که تحرک و پویایی لازم در سطح جامعه مهندسی استان ایجاد شود.

برچسب‌ها: استارت‌آپپارک علم و فناوری قزوینتجاری سازی
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره نیما ذبیح‌اله‌زاده

نیما ذبیح‌اله‌زاده

نیما ذبیح‌اله‌زاده، دانش‌آموخته مهندسی پزشکی است. او از سال ۱۳۹۳ به عنوان دبیر باشگاه‌های مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد انتخاب شده و تاکنون نشریات وگروه‌های دانشجویی زیادی را در این رشته سامان بخشیده است. او هم‌اکنون رهبری استارت‌آپ MacZooo mirror را به‌ عهده دارد.