نرخ رشد سالیانه ۴۰ درصدی اپل موزیک
حاشیه‌ سود ۲۴ درصدی: ۸

نرخ رشد سالیانه ۴۰ درصدی اپل موزیک

توسط نیما ذبیح‌اله‌زاده | ۱۳۹۷/۰۱/۳۱ - ۱۶:۱۴ | ۴ دقیقه

اپل موزیک در حال حاضر قریب به ۴۰ میلیون مشترک دارد و پیش‌بینی شده که تا پایان تابستان امسال بتواند از لحاظ تعداد کاربر سرویس قدرتمند اسپاتیفای در آمریکا را پشت سر بگذارد.

نوپانا، به نقل از دیجیاتو: طبق پیش‌بینی تحلیلگران، سرویس استریم موسیقی اپل اکنون به شرایطی رسیده که می‌تواند سالیانه ۴۰ درصد رشد را تجربه کند. اپل موزیک در حال حاضر قریب به ۴۰ میلیون مشترک دارد و پیش‌بینی شده که تا پایان تابستان امسال بتواند از لحاظ تعداد کاربر سرویس قدرتمند اسپاتیفای در آمریکا را پشت سر بگذارد.

طی چند ماه اخیر، اپل موزیک رشد بسیار مطلوبی را در جمعیت کاربران به خود دیده به طوری که هر سی روز، چیزی در حدود۲میلیون کاربر جدید در آن ثبت نام کرده اند و به نظر می‌رسد که همین الگو تا سه سال آینده ادامه‌دار باشد؛ روندی که می‌تواند رشد سالیانه سرویس را به رقم فوق‌العاده ۴۰ درصد برساند.

بد نیست بدانید که اپل موزیک با حاشیه سود ۱۵ درصد در حال حاضر درآمد کمتری نسبت به اسپاتیفای دارد که حاشیه سود آن طی ماه‌های اخیر به ۲۴ درصد رسیده، هر چند با توجه به رشد فوق‌العاده سریع اپل موزیک پیش‌بینی می‌شود که در آینده شاهد کاهش در این مقدار باشیم.

 

گفتنی است که روند رو به رشد اپل موزیک صرفا از تمرکز اپل روی موسیقی بدست نیامده. سرمایه‌گذاری روی موزیک ویدیوها هم توانسته که روی این رشد اثرگذار باشد و اپل موزیک را در کنار اپ استور، به یکی از سودآورترین سرویس‌های اهالی کوپرتینو تبدیل کند.

اپل موزیک و اپ استور در سه ماهه نخست سال مالی ۲۰۱۸ در مجموع چیزی حدود ۸.۵ میلیارد دلار برای اپل درآمدزایی کرده‌اند که نسبت به سال گذشته با ۱۳ درصد افزایش مواجه بوده و این در شرایطی اتفاق افتاده که فروش آیفون‌ها روند نزولی به خود گرفته است. با این حساب، سرویس‌های اپل این روزها در بالاترین درجه اهمیت خود قرار دارند.

برچسب‌ها: اپلموسیقی
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره نیما ذبیح‌اله‌زاده

نیما ذبیح‌اله‌زاده

نیما ذبیح‌اله‌زاده، دانش‌آموخته مهندسی پزشکی است. او از سال ۱۳۹۳ به عنوان دبیر باشگاه‌های مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد انتخاب شده و تاکنون نشریات وگروه‌های دانشجویی زیادی را در این رشته سامان بخشیده است. او هم‌اکنون رهبری استارت‌آپ MacZooo mirror را به‌ عهده دارد.