قانونی برای موفقیت که زندگیتان را تغییر می‌دهد
عادت افراد موفق؛ ۸

قانونی برای موفقیت که زندگیتان را تغییر می‌دهد

توسط مژده زینالی | ۱۳۹۷/۰۶/۱۷ - ۱۱:۳۱ | ۴ دقیقه

گاهی تلاش فراوان بدون داشتن برنامه و مسیر درست به هدف موردنظر ما نمی‌رسد. افراد موفق عادات مشخصی دارند که در مسیر موفقیت به آن‌ها کمک می‌کند. در این مطلب به قانونی سودمند در همین زمینه می‌پردازیم.

نوپانا: برای موفق شدن باید هوشمندانه عمل کرد. گاهی تلاش فراوان بدون داشتن برنامه و مسیر درست به هدف موردنظر ما نمی‌رسد. افراد موفق عادات مشخصی دارند که در مسیر موفقیت به آن‌ها کمک می‌کند. همه ما می‌توانیم به موفقیت برسیم اگر قوانین موفقیت را بلد باشیم. در نوشتار زیر یک قانون پنج ساعته برای موفقیت را بررسی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

به گزارش نوپانا، قانون پنج ساعته موفقیت می‌گوید برای موفق شدن در هر زمینه‌ای باید همواره در حال یادگیری بود. حتی اگر مشغله‌ی فراوان دارید می‌توانید این پنج ساعت را در پنج روز تقسیم کنید و روزی یک ساعت مطالب جدید بیاموزید. افراد موفق زیادی از این قانون در زندگی خود استفاده می‌کنند.

یادگیری مغز را پویا نگه می‌دارد و باعث رشد و پیشرفت در همه زمینه‌ها می‌شود. این قانون سه مرحله برای یادگیری در نظر گرفته است:

مطالعه

قطعا اولین مرحله یادگیری و آسان‌ترین روش برای افزایش معلومات مطالعه است. برنامه‌ریزی کنید و روزانه حداقل چند صفحه کتاب یا پی‌دی‌اف مطالعه کنید. کتاب‌های صوتی نیز امروزه کار را برای همه ما آسان‌تر کرده‌اند و همه جا در دسترس هستند.

به کار گیری دانش

بعد از مطالعه و آشنایی با مطالب جدید باید سعی کنید از اطلاعاتی که پیدا کرده‌اید استفاده کنید. این مرحله کلیدی‌ترین مرحله یادگیری است. اگر مغز خود را پر از دانش در زمینه‌های گوناگون کنید اما از آن‌ها هیچ استفاده‌ای نکنید چه فایده‌ای دارد؟ می‌توانید اطلاعاتی که به دست آورده‌اید را با دیگران به اشتراک بگذارید تا این اطلاعات به دانش تبدیل شوند.

آزمون و خطا

اگر ایده جدیدی از مطالعه‌ای که داشته‌اید به ذهنتان خطور کرد حتما آن را آزمون و خطا کنید. بزرگ‌ترین تغییرات دنیا هم در ابتدا یک ایده ساده بودند که افراد روی آن‌ها کار کردند. برای مثال می‌توانید در کار خود روش‌های جدیدی برای کارها امتحان کنید. این تغییرات باعث شادابی و تغییر روحیه شما نیز می‌شوند.

کار کردن با یادگیری متفاوت است. ساعات کاری شما در هفته ارتباطی با یادگیری ندارد و اگر می‌خواهید فرد موفقی باشید باید حداقل هفته‌ای پنج ساعت را به یادگیری مهارت‌های جدید بپردازید.

(همچنین بخوانید: برای موفقیت، عادت‌های غلط خود را ترک کنید)

برچسب‌ها: یادگیریمطالعه موفقیتآزمون و خطا
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره مژده زینالی

مژده زینالی

مژده زینالی، دانش‌آموخته رشته مهندسی پزشکی است. او از سال ۱۳۹۳ مسئولیت واحد زبان‌های خارجی را در باشگاه‌های مهندسی پزشکی دانشگاه‌های آزاد عهده‌دار بوده و تاکنون مقالات متعددی را در زمینه‌های پزشکی و فناوری‌های نوین، در این عرصه منتشر کرده است.