پیام رسان‌های سروش و بله از اپ استور حذف شدند
تحریم‌های آمریکا علیه ایران؛ ۸

پیام رسان‌های سروش و بله از اپ استور حذف شدند

توسط تحریریه نوپانا | ۱۳۹۷/۰۱/۲۰ - ۱۸:۳۹ | ۳ دقیقه

حذف برنامه‌های ایرانی از اپ‌استور اپل اصلاً موضوع تازه‌ای نیست اما این بار اپ‌استور پیام‌رسان‌های ایرانی را مورد هدف قرار داده است.

نوپانا، به نقل از فیسیت نیوز: بیش از یک سال است که کمپانی اپل به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه ایران، برخی اپلیکیشن‌هایی که توسط ایرانیان توسعه داده شده‌اند را از فروشگاه اپلیکیشن خود، اپ‌استور (app store)، حذف می‌کند.

تقریباً بهمن‌ماه ۹۵ بود که بعد از مدت‌ها تحریم، دوباره اپ‌های ایرانی به اپ‌استور (app store) بازگشتند اما مجدداً از مرداد ماه ۹۶ این مشکل بار دیگر پیش آمد و شاهد حذف برنامه‌های شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های ایرانی از فروشگاه اپ‌استور بودیم. در این سری تحریم جدید، برنامه‌های شرکت‌های دیجی کالا، دلیون، الوپیک، تخفیفان و علی بابا و بسیاری شرکت ایرانی دیگر از اپ‌استور حذف شدند.

همان‌طور که می‌بینید حذف برنامه‌های ایرانی از اپ‌استور اپل اصلاً موضوع تازه‌ای نیست اما این بار اپ‌استور پیام رسان‌های ایرانی را هدف قرار داده است و امکان نصب و دانلود این اپلیکیشن‌ها را برای کاربران آیفون غیرممکن کرده است.

البته همه پیام رسان‌های ایرانی از اپ‌استور حذف نشده‌اند اما در حال حاضر دسترسی به پیام رسان‌های «سروش» و«بله» در اپ‌استور ممکن نیست ضمناً برنامه‌هایی همچون بیسفون پلاس هم بر روی آیفون برخی کاربران ممکن نیست. بااین‌وجود پیام رسان‌های آی گپ، گپ و ویسپی همچنان در اپ‌استور قابل دانلود هستند.

شاید حذف پیام رسان‌های داخلی سروش و بله از اپ‌استور، به افزایش تعداد مراجعات به آن‌ها بی ارتباطات نباشد.

برچسب‌ها: پیام‌رساناپ‌استوراپلسروشبله
به اشتراک بگذارید: تلگرام توییتر لینکدین لینک کوتاه:

درباره تحریریه نوپانا

نوپانا وب‌سایتی برای بررسی و تحلیل آخرین رویدادهای زیست‌بوم کسب‌و‌کارهای نوپا و کارآفرینی است. این وب‌سایت با هدف ترویج فرهنگ کارآفرینی، حمایت از زیست‌بوم استارت‌آپی و افزایش آگاهی مخاطبان در زمینه‌های مربوطه فعالیت می‌کند.